Farba antyplakatowa + antygraffiti

Farba antyplakatowa GP101

Farba antyplakatowa GP101 to nowoczesna, bezbarwna powłoka w połysku, która zabezpiecza powierzchnię przed graffiti i niechcianymi plakatami. Z powłoki w łatwy sposób można usunąć spray/farby przez zmycie wodą lub za pomocą łagodnych środków czystości. Farba umożliwia także szybkie usunięcie naklejanych plakatów, polegające na łatwym odklejeniu ich od zabezpieczonej powierzchni.

Farba antyplakatowa przeciw graffiti GP101 nie wymaga używania rozcieńczalników i mocnych środków czyszczących. Zapewnia długoterminową ochronę zabezpieczanej powierzchni.

Farba antyplakatowa przeciw graffiti Farba antyplakatowa i antygraffiti

Farba antyplakatowa i antygraffiti GP101 - najważniejsze właściwości:

 • usuwanie graffiti i plakatów za pomocą wody lub łagodnych środków czystości
 • produkt jednoskładnikowy, łatwy w aplikacji
 • zapewnia długoterminową ochronę przed graffiti i plakatami
 • szybki czas schnięcia (czas schnięcia do dotyku: 1-2 godz.)
 • zachowuje wygląd i estetykę oryginalnej powierzchni
 • nie wymaga stosowania rozcieńczalników i innych mocnych środków czyszcących
 • może być zastosowana na gładkie i chropowate powierzchnie
 • Farba antyplakatowa cena
  (Wyprzedaż! Do wyczerpania zapasów, każde opakowanie - 40 %!):
 • Wydajność: 8 - 10 m2/l przy suchej warstwie 30 mikronów
 • Cena za m2
  • 1 warstwa - od 8,50 zł netto
  • system tj. 2 warstwy - od 17,00 zł netto (na gładkim podłożu)

Tańsza powłoka antygraffiti

Hydrograff HP

Farba przeciw graffiti plakatom
Farba przeciw plakatom i graffiti

Usuwanie farby za pomocą wody i mydła

Farba odporna na plakaty i graffiti

Uwaga: W przypadku aplikacji farby antyplakatowej GP101 na nierównej ścianie, w miejscach nałożenia grubszej powłoki mogą występować jasnobrązowe przebarwienia. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się stosowanie farby antyplakatowej GP101 na gładkie podłoża.

Emisja LZO

Farba antyplakatowa i antygraffiti GP101

Zawartość Lotnych Związków Organicznych (LZO/VOC) - maksymalnie 500 g/l

* Informacja o poziomie emisji oparów (LZO/VOC) podczas aplikacji i do czasu pełnego utwardzenia farby.
Poziomy emisji od A+ (bardzo niski) do C (wysoki).
Dodatkowe informacje na temat Lotnych Związków Organicznych.
Rozwiązanie zdrowsze

klasa emisji LZO Lakier poliuretanowy Hydrograff HP

Najczęściej zadawane pytania dot. farby GP101:

Gdzie znaleźć dokładne informacje dotyczące aplikacji farby GP101?

Wszystkie informacje dotyczące aplikacji farby GP101 znajdą Państwo w wytycznych dotyczących aplikacji.

Jak należy przygotować podłoże przed aplikacją farby GP101?

Należy usunąć istniejące graffiti odpowiednimi środkami do usuwania graffiti lub farb. Podłoże musi być czyste, nośne, wolne od pyłów, brudu, tłustych zabrudzeń czy smarów oraz wolne od pozostałości środków czyszczących. W razie konieczności należy zmyć podłoże myjką ciśnieniową i pozostawić do wyschnięcia.

Jak sprawdzić przyczepność farby GP101 do podłoża?

W celu sprawdzenia przyczepności farby GP101 do podłoża należy wetrzeć farbę w niewielką część powierzchni (wystarczy kwadrat 10x10cm) za pomocą małej szmatki oraz pozostawić do wyschnięcia na całą noc. W przypadku aplikacji na istniejące oznakowania czy murale, przyczepność farby GP101 do podłoża sprawdzamy poprzez pocieranie suchej powierzchni palcem. W przypadku innych malowanych powierzchni, przyczepność należy sprawdzić przez mocne pocieranie szmatką nasączoną benzyną lakową. Następnie należy przetrzeć powierzchnię ręką. Jeżeli po dokonaniu tych czynności farba GP101 nie odspaja się, oznacza to, że dobrze przylega do podłoża.

Na jakie podłoża można stosować farbę GP101?

Farba GP101 jest odpowiednia do stosowania na większość powierzchni, jednak istnieją pewne rodzaje podłoża, na których nie jest zalecane stosowanie farby: patrz tabela poniżej. Szczególną uwagę należy zwrócić na podłoża, gdzie przed aplikacją farby GP101 konieczne jest najpierw zastosowanie podkładu GP101 Sealer Coat. Na niektórych podłożach przed zastosowaniem farby GP101 należy wykonać najpierw test przyczepności, aby stwierdzić czy nie następuje reakcja z powodu obecności rozpuszczalnika w farbie. W razie wątpliwości, przed aplikacją farby GP101 należy skonsultować się z doradcą technicznym.

Podłoże Możliwość stosowania Uwagi
Cegła Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba GP101 idealnie sprawdza się w takim zastosowaniu. W zależności od porowatości cegieł, bezpośrednia aplikacja farby GP101 może spowodować zmianę koloru i przyciemnienie podłoża. Aby temu zapobiec, przed aplikacją farby GP101 należy zastosować jedną warstwę podkładu GP101 Sealer Coat.
Beton / płyty włókno-cementowe Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba GP101 idealnie sprawdza się w takim zastosowaniu. Beton, podłoża włókno-cementowe to podłoża porowate, bezpośrednia aplikacja farby GP101 może spowodować zmianę koloru i przyciemnienie podłoża. Aby temu zapobiec, przed aplikacją farby GP101 należy zastosować jedną warstwę podkładu GP101 Sealer Coat.
Piaskowiec Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba GP101 może być stosowana na piaskowiec, jednak w przypadku, gdy bardzo istotne jest zachowanie koloru podłoża, zalecana jest wcześniejsza aplikacja podkładu GP101 Sealer Coat, aby zminimalizować możliwość zmiany koloru i przyciemnienia podłoża oraz zachować wygląd zbliżony maksymalnie do naturalnego.
Podłoża strukturalne, tynki elewacyjne (cementowe lub gipsowe) Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba GP101 jest odpowiednia do wykończenia podłoża strukturalnego, jednak wcześniej należy użyć podkładu GP101 Sealer Coat. Farba GP101 pozwala na usunięcie graffiti przy użyciu łagodnych środków czyszczących, które nie uszkodzą strukturalnej powierzchni podłoża.
Świeżo aplikowane powłoki malarskie w połysku Zazwyczaj tak. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności. Większość powłok malarskich w połysku może być pokrywanych farbą GP101 pod warunkiem, że aplikacja farby nastąpi po upływie minimum 4-5 dni od aplikacji farby w połysku. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności, aby sprawdzić, czy rozpuszczalnik zawarty w farbie GP101 nie reaguje z istniejącą powłoką.
Powłoki elewacyjne oraz powłoki oparte na żywicach Pliolite Zazwyczaj tak. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności. Większość powłok elewacyjnych oraz powłok na bazie żywic Pliolite może być pokrywanych farbą GP101 pod warunkiem aplikacji po upływie minimum 4-5 dni od aplikacji farby w połysku. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności, aby sprawdzić, czy rozpuszczalnik zawarty w farbie GP101 nie reaguje z istniejącą powłoką.
Tworzywa sztuczne i poliwęglan Zazwyczaj tak. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności. Aplikacja na większość tworzyw sztucznych jest bezproblemowa, ale przed aplikacją należy koniecznie przeprowadzić test przyczepności aby sprawdzić, czy rozpuszczalnik zawarty w farbie GP101 nie reaguje z podłożem.
Niepowlekany metal Należy najpierw przeprowadzić test przyczepności. Ogólnie farba GP101 może być aplikowana na większość metali, w tym ocynkowaną stal, aluminium, brąz itp. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności.
Istniejące oznakowanie i murale Należy najpierw przeprowadzić test przyczepności. Należy upewnić się, że rozpuszczalniki zawarte w farbie GP101 nie wejdą w reakcję z podłożem z tworzyw czy z farbami, nie spowodują ich „rozmywania” czy blaknięcia – zalecane jest przeprowadzenie testu na małej powierzchni. Farba GP101 może mieć problem z przyczepnością do niektórych powłok malarskich czy tworzyw sztucznych używanych do oznakowań, należy przeprowadzić test przyczepności.
Drewno (konserwowane CCA (arsenianem miedziowo-chromowym)) Nie należy stosować. Drewno impregnowane ciśnieniowo CCA nie jest stabilnym podłożem, ponieważ może się kurczyć. Kurczenie drewna z kolei może spowodować uszkodzenie nałożonej farby GP101, dlatego aplikacja na takie drewno nie jest zalecana.
Drewno (niezabezpieczone lub pomalowane) Nie należy stosować. Stosowanie farby GP101 nie jest zalecane na niezabezpieczone lub pomalowane drewno. Powierzchnia drewniana nie jest powierzchnią stabilną, a także wymaga częstego odnawiania powłok malarskich. Ponadto farba GP101 tworzy bezbarwną powłokę, nie chroni surowego drewna przed promieniowaniem UV, dlatego aplikacja w tym przypadku nie jest zalecana.
Istniejące powłoki malarskie (czyszczone agresywnymi detergentami) Nie należy stosować. Większość farb dekoracyjnych wchodzi w reakcję z agresywnymi środkami czyszczącymi do usuwania graffiti. Ponadto farba GP101 nie chroni przed zaplamieniem, może stracić przyczepność na niektórych farbach jeśli stosuje się nieodpowiednie środki czyszczące.
Powłoki elastomerowe Nie należy stosować. Powłoki elastomerowe wykazują bardzo dużą elastyczność, w związku z tym nie jest zalecana aplikacja farby GP101.