Podkład antygraffiti

Podkład antygraffiti GP101 Sealer Coat

GP101 Sealer Coat to bezbarwny, akrylowy podkład uszczelniający antygraffiti do stosowania na porowate podłoża przed aplikacją farby antyplakatowej GP101.

Podkład antygraffiti GP101 pozwala uniknąć zmiany koloru i przyciemnienia podłoża. Ogranicza wnikanie wody w powierzchnię, minimalizuje ryzyko powstawania pleśni. Jest wodorozcieńczalny, nie wydziela uciążliwych zapachów podczas aplikacji. Wraz z farbą GP101 pozwala stworzyć długotrwały system antygraffiti, odporny na wiele zmywań.

Podkład do farby antygraffiti antyplakatowej

Podkład antygraffiti cena:

  • Wydajność: 8 - 10 m2/l na warstwę
  • Cena za m2 na warstwę - od 8,00 zł netto

Najczęściej zadawane pytania dot. podkładu antygraffiti GP101:

Dlaczego zaleca się stosować podkład antygraffiti GP101?

Podkład GP101 to podkład uszczelniający do stosowania na podłoża porowate. Podkład pozwala uniknąć zmiany koloru (przebarwień) i przyciemnienia podłoża. Ogranicza wnikanie wody w powierzchnię, minimalizuje ryzyko powstawania pleśni. Wraz z farbą GP101 pozwala stworzyć długotrwały system antygraffiti, odporny na wiele zmywań.

Jak przygotować powierzchnię przed aplikacją podkładu GP101?

Podłoże musi być odtłuszczone, suche i bez kurzu. Zalecamy bardzo dokładnie wyczyścić powierzchnię tj. odkurzyć, zmyć wodą z detergentem (np. płynem do mycia naczyń) celem pozbycia się tłuszczu, wyczyścić (np. szczotkami ryżowymi w przypadku powierzchni betonowych), następnie bardzo dokładnie i obficie spłukać wodą - aby pozbyć się resztek detergentu. Na koniec należy pozwolić powierzchni dokładnie wyschnąć. Jest to kluczowy proces dla przyczepności powłoki do podłoża.

Na jakie podłoża można stosować system antygraffiti: farba GP101 + podkład GP101 Sealer Coat?

Podłoże Możliwość stosowania Uwagi
Cegła Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba antygraffiti, antyplakatowa GP101 idealnie sprawdza się w takim zastosowaniu. W zależności od porowatości cegieł, bezpośrednia aplikacja farby GP101 może spowodować zmianę koloru i przyciemnienie podłoża. Aby temu zapobiec, przed aplikacją farby GP101 należy zastosować jedną warstwę podkładu GP101 Sealer Coat.
Beton / płyty włókno-cementowe Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba antygraffiti, antyplakatowa GP101 idealnie sprawdza się w takim zastosowaniu. Beton, podłoża włókno-cementowe to podłoża porowate, bezpośrednia aplikacja farby GP101 może spowodować zmianę koloru i przyciemnienie podłoża. Aby temu zapobiec, przed aplikacją farby GP101 należy zastosować jedną warstwę podkładu GP101 Sealer Coat.
Piaskowiec Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba antygraffiti, antyplakatowa GP101 może być stosowana na piaskowiec, jednak w przypadku, gdy bardzo istotne jest zachowanie koloru podłoża, zalecana jest wcześniejsza aplikacja podkładu GP101 Sealer Coat, aby zminimalizować możliwość zmiany koloru i przyciemnienia podłoża oraz zachować wygląd zbliżony maksymalnie do naturalnego.
Podłoża strukturalne, tynki elewacyjne (cementowe lub gipsowe) Tak, z podkładem GP101 Sealer Coat Farba antygraffiti, antyplakatowa GP101 jest odpowiednia do wykończenia podłoża strukturalnego, jednak wcześniej należy użyć podkładu GP101 Sealer Coat. Farba GP101 pozwala na usunięcie graffiti przy użyciu łagodnych środków czyszczących, które nie uszkodzą strukturalnej powierzchni podłoża.
Świeżo aplikowane powłoki malarskie w połysku Zazwyczaj tak. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności. Większość powłok malarskich w połysku może być pokrywanych farbą antygraffiti, antyplakatową GP101 pod warunkiem, że aplikacja farby nastąpi po upływie minimum 4-5 dni od aplikacji farby w połysku. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności, aby sprawdzić, czy rozpuszczalnik zawarty w farbie GP101 nie reaguje z istniejącą powłoką.
Powłoki elewacyjne oraz powłoki oparte na żywicach Pliolite Zazwyczaj tak. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności. Większość powłok elewacyjnych oraz powłok na bazie żywic Pliolite może być pokrywanych farbą antygraffiti, antyplakatową GP101 pod warunkiem aplikacji po upływie minimum 4-5 dni od aplikacji farby w połysku. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności, aby sprawdzić, czy rozpuszczalnik zawarty w farbie GP101 nie reaguje z istniejącą powłoką.
Tworzywa sztuczne i poliwęglan Zazwyczaj tak. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności. Aplikacja na większość tworzyw sztucznych jest bezproblemowa, ale przed aplikacją należy koniecznie przeprowadzić test przyczepności aby sprawdzić, czy rozpuszczalnik zawarty w farbie antygraffiti, antyplakatowej GP101 nie reaguje z podłożem.
Niepowlekany metal Należy najpierw przeprowadzić test przyczepności. Ogólnie farba antygraffiti, antyplakatowa GP101 może być aplikowana na większość metali, w tym ocynkowaną stal, aluminium, brąz itp. Przed aplikacją należy przeprowadzić test przyczepności.
Istniejące oznakowanie i murale Należy najpierw przeprowadzić test przyczepności. Należy upewnić się, że rozpuszczalniki zawarte w farbie antygraffiti, antyplakatowej GP101 nie wejdą w reakcję z podłożem z tworzyw czy z farbami, nie spowodują ich „rozmywania” czy blaknięcia – zalecane jest przeprowadzenie testu na małej powierzchni. Farba GP101 może mieć problem z przyczepnością do niektórych powłok malarskich czy tworzyw sztucznych używanych do oznakowań, należy przeprowadzić test przyczepności.
Drewno (konserwowane CCA (arsenianem miedziowo-chromowym)) Nie należy stosować. Drewno impregnowane ciśnieniowo CCA nie jest stabilnym podłożem, ponieważ może się kurczyć. Kurczenie drewna z kolei może spowodować uszkodzenie nałożonej farby antygraffiti, antyplakatowej GP101, dlatego aplikacja na takie drewno nie jest zalecana.
Drewno (niezabezpieczone lub pomalowane) Nie należy stosować. Stosowanie farby antygraffiti, antyplakatowej GP101 nie jest zalecane na niezabezpieczone lub pomalowane drewno. Powierzchnia drewniana nie jest powierzchnią stabilną, a także wymaga częstego odnawiania powłok malarskich. Ponadto farba GP101 tworzy bezbarwną powłokę, nie chroni surowego drewna przed promieniowaniem UV, dlatego aplikacja w tym przypadku nie jest zalecana.
Istniejące powłoki malarskie (czyszczone agresywnymi detergentami) Nie należy stosować. Większość farb dekoracyjnych wchodzi w reakcję z agresywnymi środkami czyszczącymi do usuwania graffiti. Ponadto farba antygraffiti, antyplakatowa GP101 nie chroni przed zaplamieniem, może stracić przyczepność na niektórych farbach jeśli stosuje się nieodpowiednie środki czyszczące.
Powłoki elastomerowe Nie należy stosować. Powłoki elastomerowe wykazują bardzo dużą elastyczność, w związku z tym nie jest zalecana aplikacja farby antygraffiti, antyplakatowej GP101.

Charakterystyka podkładu antygraffiti GP101 Sealer Coat:

System Podkład antygraffiti GP101 Sealer Coat
Czas schnięcia przy 20°C i 70% wilgotności:  
- do dotyku: 30 min
Zawartość LZO/VOC: 0 g/l
Aplikacja: pędzel lub natrysk
Wydajność: 8 - 10 m2/l
Cena: 2,5 l - 246,00 zł brutto / 200,00 zł netto
Przybliżona cena za m2: 8,00 zł
Zakup: skontaktuj się
kup online
Wytyczne dot. aplikacji: