Preparat do usuwania farby

Preparat do usuwania starych farb RD-Decap Eco

Preparat do usuwania farb RD-Decap to uniwersalny preparat odspajający w żelu. Doskonale nadaje się do usuwania farb z pionowych i poziomych powierzchni chropowatych, jak np. drewno.

Preparat RD-Decap jest przeznaczony do usuwania starych powłok malarskich z wielu podłoży. Łatwy w zastosowaniu, o niezwykle szybkim działaniu i wysokiej skuteczności. Pozwala dokładnie usunąć z powierzchni wiele rodzajów farb jedno- i dwuskładnikowych, w tym farby alkidowe, akrylowe, olejne, epoksydowe, poliuretanowe itd. (patrz przeprowadzone testy z usuwania farb). Preparat RD-Decap Eco jest przyjazny dla środowiska. Bazuje na kombinacji częściowo biodegradowalnych rozpuszczalników, które nie są toksyczne oraz drażniące. Środek nadaje się do usuwania wszelkich powłok bazujących na spoiwach organicznych.

Preparat do usuwania powłok malarskich

Zastosowanie

I. Farby jednoskładnikowe - preparat skutecznie i szybko (3-15 minut) rozpuszcza lub odspaja większość powłok. Środek działa szczególnie efektywnie w przypadku:

 • farb ftalowych / alkidowych
 • farb akrylowych
 • farb chlorokauczukowych
 • farb olejnych
 • elastomerów
 • farb proszkowych
 • farb drogowych

II. Farby dwuskładnikowe - ograniczone działanie środka. tj:

 • pełne odspojenie w przypadku farb dwuskładnikowych nałożonych na zwarte podłoża (np. stal, płytki). W niektórych przypadkach należy odczekać 15-45 minut.
 • lekkie rozpuszczenie w przypadku bardziej porowatych podłoży (np. chropowaty beton).

W związku z powyższymi informacjami sugerujemy przeprowadzenie prób w przypadku dwuskładnikowych farb/żywic epoksydowych lub poliuretanowych.

 • Cena:
 • Wydajność: 1 - 3 m2/l
 • Cena za m2 - ok. 25,00 zł netto

Usuwanie starej farby

Usuwanie farb za pomocą środka RD-Decap Eco jest bardzo łatwe. Preparat do usuwania farb należy nałożyć równomiernie na powłokę malarską. Należy odczekać 3 - 45 min, aby środek mógł zareagować. Następnie należy usunąć starą farbę szpachlą lub skrobakiem. Środek przeznaczony jest do usuwania starych farb z powierzchni metalowych, mineralnych i drewnianych. Środek usuwa farbę pozostawiając powierzchnię nienaruszoną. Grube powłoki niektórych produktów mogą wymagać dodatkowego traktowania. Po użyciu należy oczyścić powierzchnię preparatem czyszcząco-odtłuszczającym, świeżą wodą lub benzyną lakową i przed nałożeniem powłoki całkowicie osuszyć.

Preparat do usuwania farby Preparaty do usuwania farb

Charakterystyka preparatu do usuwania farby RD-Decap Eco

System Preparat do usuwania farb RD-Decap Eco
Postać: bezbarwna, gęsta, lekko żelowa
Skład: kombinacja cześciowo biodegradowalnych rozpuszczalników, które nie są toksyczne oraz drażniące
Zapach: bezwonny
Zawartość LZO/VOC: 85 g/l
Metoda aplikacji: Pędzel, szpachelka lub natrysk ręczny. Nie należy stosować wałka, ponieważ powoduje utratę efektu żelu.
Rozcieńczanie: nie rozcieńczać
Wydajność: 1 - 3 m2/l
Ceny: 5 l - 308,00 zł / 250,41 zł netto
1 l - 67,00 zł / 54,47 zł netto
Zakup: skontaktuj się
kup online
Karta informacji technicznej:
Karta charakterystyki: