Farba biokontrolna

Farby biokontrolne GALVI

Farba biokontrolna Galvi to nowoczesna, innowacyjna i ekologiczna farba przeznaczona do walki z pleśnią i grzybem na ścianach oraz sufitach. Farba jest łatwa w aplikacji. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Powłoka posiada właściwości paroprzepuszczalne. Dostępna jest w dwóch wykończeniach: estetycznym macie oraz zmywalnym półpołysku. Skutecznie chroni ściany i sufity przed porastaniem grzyba i pleśni przez długi okres użytkowania.

Farba biokontrolna

Łatwa, skuteczna i bezpieczna ochrona przed pleśnią - Patent P.404011

Farba biokontrolna GALVI - podstawowe właściwości:

 • wysoka jakość - farba wodorozcieńczalna z dodatkiem elektrolitu
 • skuteczna i trwała ochrona przed narastaniem grzybów i pleśni
 • bezpieczna, ekologiczna - farba jest pozbawiona szkodliwych biocydów

Jak to działa?

Farba biokontrolna GALVI to nowoczesne, innowacyjne i proste w stosowaniu rozwiązanie. Zawarte w farbie elektrolity (cynk i miedź) w momencie wyskiej wilgotności uaktywniają mikroogniwa galwaniczne. Dzięki temu na powłoce wytwarza się mikropole elektryczne, które skutecznie uniemożliwia wzrost pleśni i grzybów.

Czy jest skuteczna?

Tak. Pleśń z reguły pojawia się na ścianach i sufitach w pomieszczeniach wyziębionych i narażonych na wysoką wilgotność. W przypadku podwyższenia wilgotności na powierzchni  farba biokontrolna GALVI tworzy się mikro pole elektryczne, które zatrzymuje proces wzrostu. Jest to prosty, skuteczny, innowacyjny system - patent P.404011. Od kilku lat testujemy produkt w warunkach domowych (łazienki, niedocieplone pokoje), przemysłowych (zakłady produkcji spożywczej) i laboratoryjnych. System sprawdza się (patrz zdjęcie).

Farba biokontrolna na pleśń grzyby

Czy jest bezpieczna?

Tak. Standardowe farby pleśnioodporne zawierają szkodliwe biocydy, które mają przede wszystkim zabijać mikroorganizmy. Producenci z reguły nie chcą podać listy użytych biocydów. Farby biokontrolne GALVI są wolne od biocydów. Farby posiadają atest higieniczny potwierdzający, że mogą być zastosowane w obiektach użyteczności publicznej o wysokich wymaganiach higienicznych jak: szpitale, przychodnie, laboratoria oraz w budownictwie indywidualnym np. w kuchniach, łazienkach itp.

Czy zastosowanie farby biokontrolnej GALVI gwarantuje efekt?

Porastanie pleśnią wynika z wielu czynników (wysoka wilgotność, wyziębienie ścian itp). Zawsze zalecane jest poprawienie wentylacji i ocieplenia budynku. Nie zawsze jest to możliwe. Na podstawie naszego doświadczenia możemy potwierdzić, że  nawet w najcięższych warunkach GALVI skutecznie zabezpiecza ściany i sufity przed pleśnią i grzybem w średnim okresie (tj. 3 lata - czas jaki upływa od pierwszych testów). Zawsze zalecamy dokonanie próby na mniejszej powierzchni. Dostępne są 1 l opakowania.

Farba przeciw grzybom i pleśni

Gdzie zastosować?

Farby biokontrolne przeciwgrzybicze GALVI przeznaczone są do zabezpieczania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń, w których wymagane jest zachowanie wysokich standardów higienicznych. Idealne do szerokiego zastosowania zarówno w przemyśle, budynkach użyteczności publicznej i gospodarstwach domowych. Obszary zastosowań farb biokontrolnych GALVI to:

 • pomieszczenia w budynkach mieszkalnych z dużą wilgotnością powietrza oraz narażone na skraplanie się wody,
 • łazienki, kuchnie, pralnie itp.
 • piwnice, garaże itp.
 • przemysł spożywczy: hale produkcyjne i magazynowe w zakładach mięsnych, mleczarnie, browary, winiarnie, przetwórnie ryb, serownie itp.
 • przemysł rolniczy: obory, chlewnie, kurniki, pieczarkarnie itp.
 • budynki użyteczności publicznej: szpitale, kliniki, sale operacyjne, domy opieki społecznej, noclegownie, aqua-parki, baseny, sanitariaty publiczne, szkoły, stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków itp.
 • schrony dla ludności cywilnej, magazyny żywności, instalacje militarne, podziemne centra dowodzenia, schrony itp.

Jak przygotować farbę przed aplikacją?

Przed użyciem do pojemnika z farbą należy wsypać zawartość dwóch dodatków biokontrolnych, które są przymocowane na pokrywie. Następnie należy bardzo dokładnie wymieszać farbę, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Po zmieszaniu wszystkich składników farba nadaje się do użycia przez 12 h. W przypadku malowania mniejszych powierzchni zawartość pojemnika z farbą i składniki biokontrolne można podzielić proporcjonalnie.

Czy farba biokontrolna GALVI maskuje/odcina plamy i zacieki?

Nie zawsze. Farba biokontrolna GALVI może nie poradzić sobie z maskowaniem mocnych plam i zacieków. Szczególnie w warunkach przemysłowych, w przypadku na starych wilgotnych ściana, które były pokryte grzybem, mogą istnieć ciemne, brązowe przebarwienia melaninowe. Aby plamy nie przeniknęły przez powłokę farby biokontrolnej GALVI należy je odciąć za pomocą podkładu odcinającego plamy np. Shellac Prime-All. Podkładu z reguły używa się miejscowo, tylko w miejscach najmocniejszych plam.

Ściany i sufit przed malowaniem GALVI

Ściany i sufit w kuchni przemysłowej - przed malowaniem GALVI.

Ściany i sufit po malowaniu GALVI

Ściany i sufit w kuchni przemysłowej - po malowaniu GALVI. Do odcięcia przebarwień, miejscowo użyto gruntu na plamy i zacieki Shellac Prime All.

Farba biokontrolna cena:

Wykończenie: głęboki mat - estetyczny dla domu

 • Promocja: 4 szt. x 4 l - 836,40 zł brutto / 680,00 zł netto
 • 4 l - 221,40 zł brutto / 180,00 zł netto
 • 1 l - 68,00 zł brutto / 55,28 zł netto
 • Wydajność: 7 - 10 m2/l na warstwę
 • Cena za m2 - ok. 5,00 zł netto

Wykończenie: półpołysk - zmywalna dla przemysłu

 • Promocja: 4 szt. x 4 l - 1180,80 zł brutto / 960,00 zł netto
 • 4 l - 307,50 zł brutto / 250,00 zł netto
 • 1 l - 86,10 zł brutto / 70,00 zł netto
 • Wydajność: 7 - 10 m2/l na warstwę
 • Cena za m2 - ok. 7,00 zł netto

Kolory standardowe:

 • Biały

Kolory na zamówienie:

Farba przeciw pleśni i grzybom GALVI kolory NCS
Kolory GALVI
Kolory NCS

Skuteczny środek antypleśniowy:

Farba biokontrolna do łazienki

Sufit w łazience - przed malowaniem GALVI - styczeń 2013

Farby biokontrolne do łazienki

Sufit w łazience - pokryty GALVI po 30 miesiącach - październik 2015

Powyżej przedstawiamy zdjęcia z użycia Galvi w łazience. Produkt został aplikowany w styczniu 2013. Oprócz farby przeciw pleśni w łazience została także poprawiona wentylacja. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Zdjęcia sufitu pokrytego GALVI po 30 miesiącach powyżej po prawej stronie.

Farba biokontrolna do kuchni

Sufit w kuchni - przed malowaniem GALVI

Farby biokontrolne do kuchni

Sufit w kuchni - pokryty GALVI po 24 miesiącach

Farba biokontrolna na pleśń GALVI - najważniejsze właściwości:

 • farba higieniczna wysokiej jakości
 • bezpieczna, nie zawiera szkodliwych biocydów
 • skutecznie chroni przed narastaniem pleśni i grzybów
 • nie wydziela uciążliwych zapachów podczas aplikacji
 • paroprzepuszczalna, dobrze oddycha na zaaplikowanym podłożu
 • wydajność do 10 m2/l
 • dostępna w estetycznym, głębokim macie oraz łatwym do czyszczenia półpołysku
 • dostępna w kolorze białym i w kolorach na zamówienie wg palety NCS
 • dla najlepszych efektów sugerujemy zastosowanie wałka z mikrofibry
Emisja LZO

Farba biokontrolna GALVI

Zawartość Lotnych Związków Organicznych (LZO/VOC) - 55 g/l

Informacja o poziomie emisji oparów (LZO/VOC) podczas aplikacji i do czasu pełnego utwardzenia farby.
Poziomy emisji od A+ (bardzo niski) do C (wysoki).
Dodatkowe informacje na temat Lotnych Związków Organicznych.

Charakterystyka farby biokontrolnej GALVI:

System Powłoka biokontrolna GALVI
  wodorozcieńczalna
Czas schnięcia przy 20°C i 50% wilgotności:  
- do dotyku:  mat: 30 min.
półpołysk: 1 h
- dla ponownego przemalowania: mat: 1 h
półpołysk: 2 h
Podłoża: stare, nieuszkodzone powłoki malarskie,
gładkie powłoki należy lekko zmatowić
Wykończenie: mat, półpołysk
Wydajność: 7 - 10 m2/l na warstwę
Zakup: skontaktuj się
kup online
Sugerowany wałek: wałek z mikrofibry
Farba biokontrolna Galvi - zalety

Farba biokontrolna - więcej informacji:

Produkt jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed nami ocieplenie klimatu sprzyjające rozwojowi i ekspansji niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia grzybów. Coraz większa część ludności zamieszkuje w miastach gdzie większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach. Wysokie koszty energii, ogrzewania/klimatyzowania, a czasami błędy projektowe samych budynków, powodują, iż zdecydowana większość pomieszczeń jest słabo wentylowana. Niedostateczna wentylacja prowadzi często do zawilgocenia ścian i stropów stwarzając idealny mikroklimat do rozwoju patogennych grzybów. Patogenne grzyby oprócz oczywistych zagrożeń, jakie stwarzają dla zdrowia i życia ludzi prowadzą również do biodeterioracji budowli. Jest to rodzaj korozji biologicznej, która przyśpiesza proces starzenia się i zużycia materiałów.

Farba odporna na pleśń i grzyby GALVI wyróżnia się na tle innych dostępnych produktów nie tylko brakiem toksycznych biocydów organicznych, ale także możliwością używania na dwóch poziomach ochrony. Bazą produktu jest farba wodna z elektrolitem (I poziom ochrony przeciw grzybiczej - profilaktyczny), lub z dodatkiem biokontrolnym cynku i miedzi (II poziom ochrony – najwyższy). Decyzje o sile działania produktu oraz jej przeznaczeniu zależy od indywidualnej oceny potrzeb klienta już na miejscu aplikacji.

I poziom ochrony - ELEKTROLIT

Farba GALVI zawiera w składzie elektrolit bazowy, który chroni pomalowane powierzchnie na poziomie podstawowym. Do stosowania profilaktycznego, wszędzie tam, gdzie ryzyko zaatakowania przez pleśni i grzyby jest niewielkie.

II poziom ochrony – MIKROOGNIWA GALWANICZNE

Farba GALVI może być wzbogacona o innowacyjny dodatek mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi (znajdujący się na pokrywie puszki). Mikroogniwa galwaniczne cynku i miedzi wchodząc w reakcję z elektrolitem tworzą unikalny system ochrony przeciw grzybiczej. Jest to najwyższy poziom ochrony, przeznaczony do użycia na wszystkich powierzchniach, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów higienicznych. Do aplikacji na powierzchnie zainfekowane lub zagrożone skażeniem grzybiczym.

Farba odporna na pleśń i grzyby

Jak to działa?

Farba GALVI tworzy na powierzchni aplikacji „inteligentne” powłoki, które w momencie nadmiernego wzrostu zawilgocenia uaktywniają mikroogniwa galwaniczne, chroniąc powierzchnie przed atakiem grzybów i pleśni. Podczas prawidłowej wentylacji mikroogniwa galwaniczne pozostają w spoczynku. Farba GALVI łączy w sobie biokontrolne własności jonów cynku i miedzi z fizycznymi metodami oddziaływania pola elektromagnetycznego. Dzięki wykorzystywaniu mikroogniw galwanicznych cynku i miedzi (Zn, Cu) technologię GALVI cechuje wyjątkowa skuteczność w walce z patogennymi grzybami i pleśniami.

Bezpieczna i ekologiczna

Farba GALVI jest w 100% bezpieczna i ekologiczna, gdyż z receptury całkowicie wyeliminowano mutagenne biocydy! Jest to jedyna taka farba dostępna na rynku. Wiele konkurencyjnych preparatów przeznaczonych do odgrzybiania stosuje chemiczne metody zwalczania pleśni z wykorzystaniem szkodliwych biocydów. Nie są one skuteczne ze względu na stosunkowo niedługi okres ochrony związany z mechanizmami odpornościowymi mikroorganizmów, przez co niezbędny jest proces powtarzania zabiegu nanoszenia powłoki ochronnej. Z uwagi na możliwość powstania mutacji biocydy powoli zostają wycofywane ze składu wielu produktów (w tym farb). Nie bez znaczenia pozostaje także toksyczność i niekorzystny wpływ tych środków na środowisko, a czasami na ludzkie zdrowie.

Farba GALVI jest produktem biokontrolnym nie zawiera w składzie biocydów, metali ciężkich oraz azoli.

Zalecane stosowanie

Produkt przeznaczony jest do użytku wewnętrznego, do ochrony przeciw grzybiczej i dekoracyjnego wykończenia. Nadaje się do użycia na większości powierzchni: beton, tynk, gips, cegła. Obszary zastosowań farby GALVI to: pomieszczenia wymagające zachowania najwyższych standardów higienicznych takich jak: przemysł spożywczy (hale produkcyjne i magazynowe w zakładach mięsnych, mleczarniach, browarach, winiarniach, przetwórniach ryb, serowniach itp.), budynki użyteczności publicznej (szpitale, domy opieki społecznej, noclegownie, aqua-parki, baseny, sanitariaty publiczne, szkoły, stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków itp.), budownictwo indywidualne (łazienki, kuchnie, piwnice itp.), rolnictwo (obory, chlewnie, kurniki, pieczarkarnie itp.), obronność (schrony dla ludności cywilnej, magazyny żywności na wypadek wojny lub klęsk żywiołowych), instalacje militarne (podziemne centra dowodzenia, schrony, koszary, centra przetwarzania danych wywiadowczych i inne budynki o ograniczonym dostępie światła słonecznego i wymuszonej wentylacji).

Gwarantuje wysoką trwałość oraz doskonałą odporność na mycie. Charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem. Zawiera specjalny dodatek biokontrolny cynku i miedzi w formie proszku dołączony do opakowania.

Przygotowanie powierzchni:

Stare podłoża:

 • Nieuszkodzone, stare podłoża można bezpośrednio pomalować farbą GALVI, po wcześniejszym oczyszczeniu powierzchni.
 • Skredowane powłoki lub podłoża muszą być najpierw zagruntowane (zalecane: farba GALVI rozcieńczona z wodą w 10 procentach).

Podłoża nowe lub niepomalowane:

 • materiały porowate zagruntować (zalecane: farba GALVI rozcieńczona z wodą w 10 procentach).
 • na gładkie, nieporowate podłoża np. betonach wysokiej klasy, typu B45 i więcej zastosować podkład 44HS.

Wskazówki dotyczące użycia:

I poziom ochrony:
Przed użyciem należy dokładnie wymieszać, do uzyskania jednorodności.

II poziom ochrony:
Przed użyciem należy wsypać zawartość dwóch dodatków przymocowanych na pokrywie (cynk i miedź) do pojemnika z farbą następnie dokładnie wymieszać do uzyskania jednorodności. Po zmieszaniu wszystkich składników farba nadaje się do użycia przez 12 h. W przypadku malowania mniejszych powierzchni zawartość pojemnika z farbą i sypkie składniki można podzielić proporcjonalnie. W czasie aplikacji specjalna wentylacja pomieszczeń nie jest wymagana.