Czy szlifowanie posadzki jest konieczne?


Na pytanie czy konieczne jest szlifowanie posadzki przed aplikacją farby lub żywicy epoksydowej jest jedna, słuszna odpowiedź – chcesz i powinieneś to wykonać. Dzięki dobremu przygotowaniu podłoża możemy mieć pewność, że farba do betonu lub posadzka żywiczna będzie miała dobrą przyczepność – unikniemy odspajania pomalowanej powłoki i będziemy mogli cieszyć się posadzką bez przykrych niespodzianek.


Zobacz film „Szlifowanie posadzki”


Poprzez szlifowanie pozbywamy się luźnych elementów podłoża, mleczka cementowego, otwieramy w pory posadzce. Do tak przygotowanego podłoża farby i żywice mają lepszą przyczepność. Jest to bez wątpienia najważniejszy etap pracy przy renowacji posadzki.




Przy niewielkich powierzchniach szlifowania można dokonać za pomocą szlifierki ręcznej. Może się to jednak okazać niewygodne i uciążliwe. W związku z tym, nawet przy aplikacji żywica w tak małych pomieszczeniach jak w garażu bardziej korzystne może być wynajęcie szlifierki podłogowej. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego oferują takie urządzenia w cenie od około 100 zł za dobę.


Szlifowanie posadzki szlifierką ręczną

Szlifowanie przy użyciu szlifierki ręcznej.

Szlifowanie posadzki w garażu

Szlifowanie posadzki w garażu.


W sytuacji gdy wymagane jest zerwanie starych powłok żywicznych lub dogłębne szlifowanie betonu, wtedy konieczne będzie zastosowanie sprzętu z tarczami diamentowymi.



Usuwanie starych powłok żywicznych.


Przy średnich i wielkopowierzchniowych obiektach (>400m²) najskuteczniejszą i jednocześnie najszybszą metodą przygotowania podłoża będzie wykonanie śrutowania posadzki. Wiąże się to jednak z koniecznością zatrudnienia profesjonalnej firmy wykonawczej.



Śrutowanie posadzki.


Tak przygotowane podłoże nadaje się do aplikacji posadzek żywicznych.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.



Jedna odpowiedź do “Czy szlifowanie posadzki jest konieczne?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *