Jak polerować lakier?

Czytając poniższą poradę dowiesz się jak przy niewielkim nakładzie pracy, krok po kroku poprawić niedoskonałości po aplikacji lakieru. Pokazujemy jak polerować lakier poliuretanowy Hydrograff HP, który tworzy bardzo twardą powłokę.. Zapraszamy!

Zobacz film : „Polerowanie lakieru poliuretanowego Hydrograff HP”

Sposób na niedoskonałości

Lakier poliuretanowy Hydrograff HP po pełnym utwardzeniu tworzy bardzo twardą powłokę, odporną na ścieranie. Jednak w przypadku uzyskania pewnych niedoskonałości typu wklejone zanieczyszczenia, czy uzyskana zbyt wyraźna struktura skórki pomarańczy można ją zmatowić lub nawet przeszlifować i wypolerować.

Stół pomalowany Hdrograff HP

1. Użycie papierów ściernych

Zgodnie z dobrą praktyką polerską, w pierwszym kroku delikatnie szlifujemy powierzchnię papierami ściernymi o gradacji dobranej do pożądanych efektów. Ręczne szlifowanie drobnymi papierami wodnymi ma na celu usunięcie wklejonych w trakcie malowania drobnych zanieczyszczeń. Pamiętajmy o stopniowym zmniejszaniu gradacji, aż do papierów wodnych o bardzo drobnym ścierniwie.

Papiery ścierne

2. Polerowanie mechaniczne

Po przeszlifowaniu powierzchni papierami ściernymi, przechodzimy do polerowania mechanicznego.

Narzędzia do polerowania

Trzy etapy polerowania mechanicznego

2.1. Pad z futra polerskiego.

W pierwszym etapie stosujemy pad z futra polerskiego z pastą do usuwania zarysowań. Do naszej pracy użyliśmy pastę K2 Ultra Cut.

Polerowanie 1

2.2. Pad z niebieskiej gąbki.

Po spolerowaniu powierzchni padem z futra, zmieniamy nakładkę na niebieską. Padem z niebieską gąbką ponownie polerujemy całą powierzchnię. W tym etapie wykorzystujemy pastę polerską K2 Q3.

Hydrograff HP bardzo ładnie oddaje się takiej obróbce zapewniając bardzo estetyczne wykończenie.

polerowanie 3

2.3 Pad z czarnej gąbki.

W ostatnim etapie używamy pada z gąbką w kolorze czarnym, wraz z pastą wykańczającą K2 Q5.

polerowanie 4

W naszej poradzie lakier Hydrograff HP posiada wykończenie w połysku. Po zastosowaniu past polerskich odzyskał głębię i wysoki połysk. Wygląda jak nowy! 🙂

Po spolerowaniu

Polecane produkty

Lakier poliuretanowy Hydrograff HP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *