Jak stworzyć tablicę?

Jeśli myślałeś, że tablice były tylko w szkole, sprawdź jak bardzo się myliłeś. Skorzystaj z naszych profesjonalnych porad, jak w prosty sposób stworzyć tablicę we własnym mieszkaniu!

Zabezpieczanie betonu na zewnątrz

Ścieralne powierzchnie do pisania są idealne na listy zakupów, przypomnienia oraz komunikaty dla rodziny. Praktyczne w kuchni, biurze i sypialni dla dzieci. Idealnym miejscem mogą okazać się drzwi lub pusty obszar ściany. Mamy dwa sposoby na stworzenie jej w Twoim domu. Opiera się to na zastosowaniu jednej z propozycji:

Należy jednak pamiętać, że prze zastosowaniem wymienionych farb podłoże należy zagruntować odpowiednim podkładem. Zalecamy użyć do tego Farby podkładowej Surface Primer.

Farba tablicowa w sprayu

Farba nawierzchniowa do tablic to wytrzymała, trwała, odporna na zarysowania farba do tworzenia tablicy do pisania. Produkt umożliwia stworzenie ścieralnej powierzchni, na której za pomocą kredy można zapisywać ważne przypomnienia, wiadomości czy rysunki etc. Farba do tablic w sprayu jest możliwa do zastosowania na szerokiej gamie podłoży, w tym drewnie, metalu, szkle, itp. Przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń.

Więcej informacji

Zabezpieczanie betonu na zewnątrz

Przygotowanie powierzchni

Przedstawiona na zdjęciu tablica została stworzona na małym kawałku płyty MDF. Przygotowanie powierzchni jest bardzo ważnym etapem pracy, wobec tego należy przygotować płytę, szlifując jej krawędzie. Na tak przygotowana powierzchnię można zacząć aplikację odpowiednich farb. Aby osiągnąć najlepsze efekty zaleca się pokrycie płyty cienka warstwą farby podkładowej przed zastosowaniem warstwy wierzchniej. Jako zewnętrzną powłokę zastosujemy farbę tablicowa w sprayu.

Aplikacja

Zanim zaczniesz upewnij się, że znajdujesz się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Ochroń najbliższe otoczenie przez niepotrzebnym zabrudzeniem rozpylaną farbą. Pamiętaj, aby starannie i równomiernie rozpylać farbę na powierzchnię równolegle do powierzchni przesuwając puszkę od lewej do prawej strony (bądź z góry na dół) w takiej samej odległości od obiektu, około 30 cm. Podczas aplikacji wstrząsaj od czasu do czasu opakowaniem, aby rozmieszać farbę.

Zabezpieczanie betonu na zewnątrz

Magnetyczna farba tablicowa pod pędzel

farba-magnetyczna-do-tablic

Magnetyczna farba tablicowa to wytrzymała, odporna na zarysowania farba tworząca na powierzchni magnetyczną tablicę do pisania. Produkt zapewnia twardą, ścieralną powłokę, która umożliwia zapisywanie notatek oraz przyczepianie różnorodnych elementów z magnesem. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu nie zapomnisz już więcej najważniejszych informacji!

Więcej informacji

Zabezpieczanie betonu na zewnątrz

Przygotowanie powierzchni

Odpowiednie przygotowanie powierzchni zapewnia dobre przyleganie farby do podłoża, dlatego warto poświęcić temu etapowi więcej uwagi. Należy usunąć zabrudzenia, kurz oraz pozostałości olejów i smaru z podłoża. Wcześniej pomalowane powierzchnie należy lekko przeszlifować. Należy upewnić się, że powierzchnia, którą bedziemy malować jest czysta, sucha i gładka. Na tak przygotowana powierzchnię można zacząć aplikację odpowiednich farb. Aby osiągnąć najlepsze efekty zaleca się pokrycie płyty cienka warstwą farby podkładowej przed zastosowaniem warstwy wierzchniej.

 

Aplikacja

Na początku należy zabezpieczyć najbliższe otoczenie przed niepotrzebnym zabrudzeniem farbą. Przed użyciem należy dobrze wymieszać farbę. Farbę nakładamy pędzlem o miękkim włosiu lub wałkiem. Konieczne jest stosowanie trzech warstw, dla uzyskania najlepszego efektu magnetycznego. Gładka powierzchnia zapewni silniejsze przyciąganie magnetyczne, w związku z tym przed nałożeniem ostatniej warstwy zalecane jest lekkie przeszlifowanie powierzchni dla polepszenia efektu magnetycznego.

tabl

 

Farba podkładowa Surface Primer

Farba podkładowa w sprayu to specjalnie zaprojektowany podkład przeznaczony do zapewnienia powierzchni odpowiedniej przyczepności, przed nałożeniem warstw nawierzchniowych. Unikalna formuła tworzy trwałą, doskonale kryjącą powłokę, która redukuje plamy oraz przebarwienia. Produkt przeznaczony jest do zastosowania na pomalowane lub nieprzygotowane powierzchnie z drewna, metalu, gipsu, ceramiki etc. Farba ta poprawia strukturę powierzchni, wygładzając nierówności i pozostawiając ją bardziej jednolitą.

 Więcej informacji

Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi stosowania, które są umieszczone na opakowaniu. Następnie pozostaw obiekt do całkowitego wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *