Jak usunąć plamy i zacieki?

W artykule przedstawimy szybki i łatwy sposób na usunięcie ze ścian uporczywych plam po zaciekach z wody, tłustych śladach, kawie i dymie papierosowym. Używamy wysokiej jakości gruntu maskującego Shellac Prime-All, dzięki czemu ograniczamy nasz nakład pracy i czasu.

Ściana przed malowaniem

Ściana po malowaniu

Zobacz film: „Jak usunąć plamy i zacieki na ścianie?”

Najważniejsze właściwości produktu Shellac Prime-All:

  • oparta na bazie żywicy szelakowej(2K)
  • doskonale maskuje uporczywe i trudne plamy po wodzie, tytoniu, kawie, pleśni, oleju i innych
  • nie wymaga piaskowania podłoża przed aplikacją
  • dla najlepszych efektów sugerujemy zastosowanie wałka malarskiego z mikrofibry

1. Przygotowanie podłoża

Zanim rozpoczniemy pracę, musimy mieć pewność, że powierzchnia jest sucha i stabilna. Najpierw usuwamy luźne powłoki malarskie przy użyciu szpachelki, potem szlifujemy wszelkie nierówności papierem ściernym. Po zeszlifowaniu myjemy powierzchnię wodą z detergentem i spłukujemy. Po wyschnięciu powierzchnia jest gotowa do pomalowania.

Przygotowanie podłoża

2. Malowanie podkładem

Do prac przy usuwaniu plam ze ścian zalecamy użycie farby na zacieki i plamy Shellac Prime-All. Jest to uniwersalny podkład przeznaczony do odcinania, maskowania trudnych plam po m.in. smarach, tłuszczach, wodzie, kawie, tytoniu, czy bitumach.

Podkład na plamy i zacieki

Przed rozpoczęciem prac należy wymieszać podkład do jednorodnej konsystencji. Trudno dostępne miejsca malujemy za pomocą pędzla, a następnie wygładzamy używając wałka. Wałek wykorzystujemy również do większych powierzchni. Czasy schnięcia podkładu – 10 min do dotyku; 30 min do przemalowania.

Aplikacja podkładu na ścianę

Podkład nałożony na całą ścianę

Uwaga: Shellac Prime All jest produktem rozpuszczalnikowym. Podczas aplikacji należy zadbać o bardzo dobre wietrzenie pomieszczenia.

3. Wykończenie farbą nawierzchniową

Po wyschnięciu podkładu przystępujemy do malowania farbą powierzchniową. W naszej ofercie znajduje się wysokiej jakości farba do wnętrz – Deco Acryl. Jest to wysokiej jakości profesjonalna i wodorozcieńczalna farba akrylowa zapewniająca bardzo dobre krycie, estetyczne wykończenie i bardzo dobrą zmywalność.

Aplikacja farby na podkład na plamy

Przed użyciem należy dokładnie wymieszać farbę. Aplikujemy ją za pomocą pędzla lub wałka. Trudno dostępne miejsca traktujemy tak samo, jak w przypadku podkładu. Dwie warstwy farby Deco Acryl z reguły wystarcza na dobre krycie kolorem i długotrwały efekt.

Efekt końcowy

Polecane produkty

Podkład na plamy Shellac Prime-All

Farba akrylowa Deco Acryl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *