Jak uszczelnić dach z onduliny?

Pokrycie dachowe z onduliny jest proste w nanoszeniu i tanie, lecz dość zawodne. Dach narażony jest na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego ważne jest aby zadbać o dokładne jego zabezpieczenie. Dach pokryty onduliną można zabezpieczyć nanosząc na powierzchnię pokrycie uszczelniające.

Zmienne warunki atmosferyczne mogą powodować kosztowne i trudne do naprawienia szkody. Dlatego lepiej zabezpieczyć dach zawczasu, stosując membranę dachową Elastodeck.

Przygotowanie powierzchni

Pierwszym krokiem do przygotowania powierzchni jest dokładne oczyszczenie i naprawienie wszystkich uszkodzeń. Oczyszczenie dachu jest kluczowym elementem uszczelniania dachu, gdyż od tego zależy czy siatka wzmacniająca uzyska odpowiednią przyczepność. W tym celu należy pozbyć się luźnych zabrudzeń, oczyścić powierzchnie wodą z detergentem a następnie dokładnie ją zmyć, aby usunąć środki myjące.

Nakładanie wzmocnienia

Na przygotowaną wcześniej powierzchnie możemy zacząć rozkładać siatkę wzmacniającą. Siatkę należy rozkładać z zachowaniem 5 cm zapasu przy nakładaniu powłok na siebie dokładnie zakładając siatkę na zakrzywienia.

Nakładanie powłoki uszczelniającej Elastodeck

Elastodeck to bezspoinowa, płynna powłoka uszczelniająca, niewymagająca zrywania wcześniejszych warstw pokryć dachowych. Tworzy jednolite (bez spoin i łączeń)elastyczne (200%), trwałe zabezpieczenie. Zapewnia długoletnią ochronę oraz wyjątkowy efekt dekoracyjny. Membrana dachowa Elastodeck to doskonała alternatywa dla pokryć bitumicznych.

Bez łączeń:
bezspoinowa powłoka, bez łączeń, zapewnia długoletnią szczelność na skomplikowanych dachach.

Ikona bez łączeń

Elastyczna:
elastyczne pokrycie dachowe to trwała szczelność w newralgicznych miejscach np. na styku różnych materiałów.

Ikona elastyczna

Lekka:
lekkie (ok. 1 kg/m² dachu) uszczelnienie nie obciąża nadmiernie konstrukcji dachu.

Ikona lekka

Jasna:
jasna membrana odbija więcej światła i ogranicza nagrzewanie dachu i budynku.

Ikona lekka

Po rozłożeniu siatki wzmacniającej możemy zacząć nakładanie Powłoki uszczelniającej Elastodeck przy użyciu pędzla, wałka lub napędu hydrodynamicznego. Pierwsza warstwa nanoszona jest z 25% rozcieńczeniem, aby przytwierdzić siatkę zabezpieczającą do powierzchni dachu. Kolejne, nierozcieńczone warstwy nanoszone są po wyschnięciu poprzedniej (min. 6 godzin). Aby uzyskać najlepsze uszczelnienie należy nałożyć ok. 1,3-1,5 kg na m². Taka grubość uzyskiwana jest po nałożeniu 2-3 warstw. Bardzo ważne jest, aby całą strukturę siatki przykryć powłoką uszczelniającą.

Stosując system Elastodeck uzyskujemy trwałą, elastyczną, odporną na promieniowanie UV i trudne warunki powierzchnie dachową. Proces zabezpieczania dachu tą metodą nie jest skomplikowany i nie musi być przeprowadzany przez wyspecjalizowaną ekipę. Dzięki temu dodatkowo minimalizujemy koszty zabezpieczania powierzchni dachowej.

pokrycia-dachowe-elastyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *