Jak uszczelnić rynnę?

Wszystkie elementy przylegające do dachu narażone są na powstawanie nieszczelności spowodowane kurczeniem i rozciąganiem się materiału. Ruchy te wywołane są zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Rynny przy pokryciach dachowych są elementem szczególnie narażonym na powstawanie uszkodzeń, poprzez kontakt ze spływającą wodą. Sytuacja ta może doprowadzić do niszczenia elementów będących w okolicy rynny. Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć te miejsca specjalnymi środkami, które będą wytrzymałe a jednocześnie elastyczne. Warto użyć takiego produktu, który rozwiąże bieżące problemy oraz  będzie skutecznie zabezpieczał podłoże w przyszłości.

Przedstawiamy dwie sprawdzone metody renowacji i uszczelnienia rynien, nawet pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Masa idealnie sprawdza się podczas zabezpieczania pędzlem miejsc w każdej porze roku, nawet w zimie, natomiast spray doskonale nadaje się do szybkiego uszczelniania trudno dostępnych miejsc.

1. Masa uszczelniająca do rynien RD-Włókna

Masa uszczelniająca RD-Włókna to preparat do natychmiastowego uszczelnienia dachu zimą, podczas deszczu oraz w każdych innych warunkach pogodowych. Środek charakteryzuje wysoka, trwała elastyczność i łatwa aplikacja. Jest to idealne rozwiązanie dla szybkiego i skutecznego uszczelnienia pęknięć elementów dachu, w tym rynien.

Produkt aplikuje się w trzech krokach:

  • Najpierw należy oczyścić powierzchnię z błota, liści, piasku, śniegu etc. Najlepiej użyć do tego twardej szczotki ryżowej.
  • Następnie należy przetrzeć miejsca, które będą uszczelniane mokrą gąbką, aby powierzchnia była wilgotna.
  • Ostatnim krokiem jest nałożenie jednej warstwę masy uszczelniającej RD-Włókna prostopadle do pęknięć za pomocą pędzla lub szpachelki.

2. Spray uszczelniający LeakSeal

Uszczelnienie na zimno LeakSeal to preparat przeznaczony do wypełniania oraz uszczelniania przeicieków i pęknięć. Produkt tworzy elastyczną, wodoszczelną, ochronną powłokę, która zapobiega przenikaniu wilgoci, rdzy i korozji. Szczególnie sprawdza się, gdy chcemy szybko i efektywnie uszczelnić miejscowo dachy, kominy, rynny, rury, okna, framugi etc.

 Aplikacja tego produktu składa się z trzech kroków:

  • Najpierw należy oczyścić powierzchnię i odczekać 30 minut.
  • Następnie można rozpocząć rozprowadzanie LeakSeal.
  • Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie miejsca aplikacji sprayem nawierzchniowym.

Dzięki każdemu z tych produktów uzyskujemy trwałe, elastyczne, odporne na promieniowanie UV i trudne warunki wypełnienie pęknięć, które odnawia i zabezpiecza rynnę na dalsze lata eksploatacji. Wykonanie zabezpieczenia na małych uszkodzeniach pozwala uniknąć powstania większych problemów w przyszłości, które mogą wymagać kosztownych napraw. Ze względu na to, że proces jest prosty w realizacji, można go wykonać samodzielnie i zmniejszyć tym koszty naprawy małych defektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *