Jak zamontować karnisz?

Problematyczne wiercenie? Pył, pękanie tynku, nierówno wywiercone otwory? Zastanawiasz się jak skutecznie przymocować karnisz, bez żadnych dodatkowych trudności? Teraz nie potrzebujesz wiertarki ani wkrętów! Ekstremalny klej montażowy oraz nasze wskazówki pozwolą sprawnie przeprowadzić montaż! 

Problematyczne wiercenie otworów do zamontowania karnisza

1. Przygotowanie powierzchni

czyszczenie-1024x576

Przygotowanie powierzchni to zdecydowanie jeden z ważniejszych etapów pracy, decyduje bowiem o ostatecznym efekcie. Przed nałożeniem kleju należy dokładnie oczyścić powierzchnię z tłustych zanieczyszczeń, pyłu, kurzu, a także usunąć słabo przylegające powłoki malarskie. Dodatkowo należy usunąć pozostałości po farbach, klejach, kitach itp. Cała powierzchnia powinna byś sucha, czysta i stabilna przed nałożeniem kleju.

2. Aplikacja

  • Aplikację należy rozpocząć od odcięcia końcówki tuby, aby substancja mogła swobodnie wydostać się na powierzchnie. Nie należy używać standardowych końcówek do kartuszy, ani wycinać otworu w dyszy, ponieważ jest on nacięty fabrycznie. Następnie należy przykręcić dyszę do tuby  klejem.

klej

  • Następny krok to umieszczenie tuby z klejem w pistolecie do wyciskania mas w kartuszach i dopasowanie go do długości kartusza. Zalecamy używanie dobrej jakości pistoletów, aby zapewnić najlepsze efekty aplikacji.

Farby żaroodporne

  • Klej montażowy należy nałożyć równomiernie, na jedną z powierzchni. Aplikację przeprowadza się na zasadzie przeciągania pistoletu z klejem w kierunku osoby nakładającej. Dla najlepszych efektów klej należy aplikować na jedną z powierzchni w postaci pionowych, równoległych do krawędzi przedmiotu pasków, oddalonych od siebie o 20 – 30 cm (w przypadku cięższych przedmiotów odległość między paskami może być mniejsza). Nie nakładaj kleju w sposób punktowy oraz po przekątnej. Staraj się, aby linie nie nachodziły na siebie. Nakładanie kleju pistoletem powinno się odbywać w taki sposób, że dysza ustawiona jest pod kątem 60º do podłoża, a rowek w kształcie litery „V” skierowany ku górze.
  • W przypadku gdy element ma niestandardowe wymiary i nie jest możliwe nałożenie kleju w sposób opisany powyżej, klej należy zaaplikować, w taki sposób, jaki umożliwia kształt mocowanego elementu.

Clipboard01

Clipboard011

  • Następnie należy przyłożyć element do drugiej powierzchni, mocno przycisnąć na kilka minut, aby klej został dobrze rozprowadzony. Przy ciężkich elementach zalecamy aplikację większej ilości kleju oraz dłuższe podtrzymanie elementu przy powierzchni.

mocowanie

3. Ograniczenia stosowania i użytkowanie

Ekstremalny klej montażowy może być aplikowany na większość podłoży budowlanych takich jak kamień, cegły, beton, tynk, gips, beton komórkowy, stal, wszystkie metale, lakierowane drewno, korek, ceramikę i glazurę, szkło, polistyren, PVC oraz większość tworzyw sztucznych. Klej nie może być stosowany na powierzchnie z teflonu, neoprenu, wosku, powierzchnie bitumiczne oraz powierzchnie pokryte farbą antygraffiti.  Nie nadaje się do aplikacji pod wodą oraz wypełniania dylatacji.

Należy pamiętać, że kożuszenie kleju wynosi 2-3 mm na 24 godziny, co oznacza, że należy odczekać odpowiednią ilość czasu przed obciążeniem przyklejonego elementu. Wyjątkowo ciężkie karnisze mogą wymagać dodatkowego podparcia na czas schnięcia.

20151109_173512

20151109_174041

Gotowy, przyklejony karnisz z zawieszoną na nim firaną

Użyte produkty:

Ekstremalny klej montażowy Siroflex GG

Ekstremalny klej montażowy Siroflex GG

Ręczny wyciskacz do mas w kartuszach

Ręczny wyciskacz do mas w kartuszach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *