Jaki kolor ma farba magnetyczna?

Farby magnetyczne dostępne na rynku mają kolor czarny lub grafitowy. Wynika to głównie z faktu, że za efekt magnetyczny odpowiadają opiłki żelaza. W szarej/czarnej farbie są one niewidoczne, jednak przy jaśniejszych kolorach mogłoby to powodować nieestetyczny efekt. Dlatego też podstawowy kolor powierzchni to czarny lub szary. Jak w takim razie uzyskać inny kolor powierzchni magnetycznej? Czy jest to możliwe?

 

Farba magnetyczna w kolorze

A co jeżeli chcemy uzyskać kolorową powłokę magnetyczną? Jest to możliwe, jeżeli dobrą farbę magnetyczną pokryjemy farbą akrylową. Dzięki bogatej palecie kolorów RAL i NCS jesteśmy w stanie otrzymać powierzchnię magnetyczną w niemalże dowolnym kolorze. Aby powierzchnia utrzymała właściwości magnetyczne po nałożeniu farby wykończeniowej, należy nałożyć przynajmniej 3 warstwy farby magnetycznej. Dotyczy to oczywiście farb z najwyższej półki, o najlepszych efektach magnetycznych. Farby magnetyczne niskiej jakości mogą utracić właściwości magnetyczne po przykryciu.

Jak wykonać taką powierzchnię?

Na wyszlifowaną, czystą powierzchnię aplikujemy pożądaną liczbę warstw farby magnetycznej. Zazwyczaj są to 3-4 warstwy, jednak przy gorszej jakości farbach trzeba położyć nawet 6 i więcej. Farbą która ma bardzo dobre właściwości magnetyczne jest Pro-Netic. Już przy 3 warstwach i pokryciu farbą akrylową jest w stanie utrzymać na powierzchni magnesy. Ważne też, aby użyć dobrej jakości farby akrylowej, która w jak najmniejszej liczbie warstw pokryje całkowicie kolor powierzchni magnetycznej. W tym celu świetnie sprawdza się farba Deco Acryl. Już w dwóch warstwach może pokryć czarną powierzchnię magnetyczną!

Farba magnetyczna kolorowa

Dodatkowo, jeżeli ściana jest narażona na bardzo częsty dotyk, przesuwanie magnesów to dobrym pomysłem jest nałożenie dodatkowej powłoki lakieru. Z naszej oferty polecamy jednoskładnikowy lakier Monovar PU. Jest dostępny w wykończeniu matowym, tworzy odporną na zdzieranie i łatwo zmywalną powłokę na ścianie. Niewątpliwie sprawdzi się idealnie w pokoju dziecięcym, gdzie powierzchnia magnetyczna będzie mocno eksploatowana.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej farby możemy cieszyć się powierzchnią magnetyczną w dowolnym kolorze, nie wyróżniającą się od pozostałych ścian. Przy zastosowaniu odpowiedniego systemu jesteśmy w stanie uzyskać również kolorową tablicę magnetyczną suchościeralną.

Użyte produkty:

Magnetyczna farba tablicowa Pro-Netic

Wałek malarski z gąbki

Farba akrylowa Deco Acryl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *