Zabezpieczenie betonu przed wodą / wilgocią.

Dach

Beton, szczególnie znajdujący się na zewnątrz, narażony jest na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, które powodują przenikanie do wewnątrz betonu wilgoci lub wody, przyspieszając tym samym proces jego korozji. Aby temu zapobiec niezbędne jest zastosowanie specjalnej wodoszczelnej i elastycznej powłoki ochronnej, odpornej na działanie warunków atmosferycznych. Jest na to sposób!


Oto następujące etapy prac:

 

Zobacz film : „Malowanie elewacji – wodoszczelna ochrona ścian z tynku cementowego”


1. Ochrona betonu przed wodą i wilgocią

Proponujemy rozwiązanie jakim jest farba wodoszczelna, elastyczna – Elastoflex. To wodoszczelna, wodoodporna, elastyczna, mostkująca pęknięcia farba elewacyjna przeznaczona do ochrony betonu.

Zamykając pory i szczeliny farba do betonu wodoszczelna Elastoflex zapewnia ochronę betonu przed wnikaniem wilgoci i związków przyspieszających jego korozję. Zatrzymuje proces korozji betonu. Zachowuje wysoką elastyczność (600%) w szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu nałożona powłoka podąża za ruchami betonu i nie pęka. Wyróżnia się również wyjątkową trwałością na czynniki atmosferyczne.

Elastyczna farba wodoszczelna – Elastoflex jest powłoką, która skutecznie chroni ściany i beton przed niszczeniem przez długie lata. Farba jest idealna zarówno przy nowych murach jak i w przypadku renowacji.


Elastoflex - zabezpieczanie betonu


2. Badania i Certyfikaty potwierdzające właściwości powłoki do zabezpieczania betonu przed wodą Elastoflex

W przypadku zabezpieczenia betonów konstrukcyjnych przed wodą niezbędne jest posiadanie Certyfikatu CE.

Farba wodoszczelna Elastoflex to produkt budowlany, posiadający certyfikat CE potwierdzający, iż może być stosowany do ochrony konstrukcji betonowych (zobacz Certyfikat CE Elastoflex).

Farba wodoszczelna, elastyczna jest:

  • odporna na zamrażanie i rozmrażanie EN 13687-1 (2002),
  • odporna na cykliczny efekt burzy (szok termiczny) EN 13687-2 (2002),
  • elastyczna po promieniowaniu UV i poddawaniu wilgotności EN 1062-11,
  • elastyczna – pokrywa rysy EN 1062-7.

Właściwości farby wodoszczelnej Elastoflex potwierdzają następujące badania:


Wiadukt Elastoflex


3. Jakie betony mogę zabezpieczyć za pomocą farby Elastoflex?

Farba do betonu wodoszczelna – Elastoflex może być stosowana do zabezpieczenia ścian zewnętrznych oraz dachów ze spadkiem  min. 3%.

Aplikowana na ściany w odpowiedniej grubości (łącznie 800g na m²), tworzy wodoszczelną powłokę wysoce elastyczną (600%) i paro przepuszczalną. Chroni fasady budynków przed przenikaniem wilgoci. Skutecznie mostkuje mikropęknięcia w murach i elewacjach.


Elastoflex malowanie betonu


Jeśli chodzi o dachy, w pewnych sytuacjach może być wymagane dodatkowe użycie włókniny wzmacniającej (w szczególności, jeśli dachy są narażone na zastoiny wody). Dlatego przed zastosowaniem systemu na dach prosimy o kontakt.

W przypadku uszczelnienia posadzek betonowych, niezbędne jest uzyskanie większej odporności mechanicznej produktu. Dlatego dla uszczelnienia posadzek zalecamy (w zależności od rodzaju i natężenia ruchu) dwa systemy:

Aplikacja powyższych systemów posadzkowych wymaga doświadczenia, gdyż produkty nie są łatwe w użyciu. W związku z tym przed przystąpieniem do ich stosowania również prosimy o kontakt z nami.


Wiadukt zabezpieczony Elastoflexe


Polecane produkty:

Farba elewacyjna Elastoflex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *