Jak przygotować zardzewiałą stal pod malowanie?


Skuteczność zabezpieczenia antykorozyjnego zależy przede wszystkim od odpowiedniego przygotowania podłoża. Najlepszym wyjściem jest piaskowanie. Niestety, nie zawsze jest możliwe takie czyszczenie, a przy mocno skorodowanych powierzchniach może się okazać, że czyszczenie ręczne nie jest wystarczające. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się neutralizator rdzy! 


Zobacz także film: „Jak przygotować zardzewiałą stal pod malowanie?


1. Jak działa neutralizator?


Preparat na korozję Rust Converter Q607 to specjalny środek zatrzymujący proces rdzewienia. Przeznaczony jest do zastosowania na skorodowaną stal i żelazo. Szczególnie nadaje się do miejsc, które nie mogą być całkowicie oczyszczone z rdzy. Preparat dzięki swoim właściwościom przekształca rdzę, tworząc stabilną powierzchnię, którą można dalej bezpieczne przemalować.


2. Przygotowanie podłoża.


Pierwszym krokiem jest przeszlifowanie powierzchni, w celu usunięcia luźnej rdzy. Dzięki temu pozostawiamy podłoże stabilne, bez luźnych elementów.


Szlifowanie podłoża

Szlifowanie podłoża


Następnie odtłuszczamy całą powierzchnię. Do czyszczenia mogą być użyte ogólnie dostępne detergenty (np. woda z płynem do mycia naczyń), lub profesjonalne, takie jak Środek do usuwania oleju i zanieczyszczeń Oil Remover Q227. W kolejnym kroku powierzchnię należy obficie spłukać wodą aby pozbyć się wszelkich pozostałości środków czyszczących.


Odtłuszczanie powierzchni

Odtłuszczanie powierzchni przy użyciu profesjonalnego środka do usuwania oleju i zanieczyszczeń Oil Remover Q227.


3. Aplikacja


Kolejny krok to aplikacja środka na rdzę Rust Converter Q607. Produkt można nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym.


Aplikacja Rust Converter Q607 przy użyciu pędzla

Aplikacja Rust Converter Q607 przy użyciu pędzla.


Na zdjęciach można zauważyć zmieniony kolor podłoża. Czas neutralizacji rdzy to około 15 minut. Produkt sprawdza się idealnie przy ręcznym przygotowaniu stali pod aplikację np. podkładów epoksydowych. Środek na rdzę Rust Converter Q607 można stosować w wilgotnych warunkach, przez co idealnie sprawdza się w przemyśle, a także warunkach morskich zabezpieczając statki oraz metalowe łodzie. Przed aplikacją farb należy odczekać minimum 8 godzin w przypadku farb wodorozcieńczalnych i minimum 24 godziny w przypadku pozostałych farb.Początek aplikacji Rust Oleum Q607

Aplikacja neutralizatora na skorodowane podłoże.


Proces nautralizacji rdzy

Po upływie 5 minut.


Zneutralizaowana rdza

Zneutralizowana rdza po upływie 15 minut.


Zobacz także film : „Malowanie skorodowanej stali w warunkach przemysłowych. Bez piaskowania.”

 

Polecane produkty:Środek na rdzę Rust Oleum Q607

Preparat do odtłuszczania Oil Remover Q227

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *