Jak zamontować listwy podłogowe?

Listwy podłogowe w naszych domach, mieszkaniach montujemy w celu uzupełnienia i wykończenia posadzki. Są konieczne do utrzymania czystości i ochrony ścian przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Mogą też stanowić element dekoracyjny. Dodatkowo to prosty sposób na ukrycie kabli.

Montaż listwy podłogowej nie jest skomplikowaną czynnością i nie potrzeba do tego szczególnych umiejętności. Nie mniej jednak czynność tą możemy wykonać na kilka sposobów. Z jednej strony montażu listwy podłogowej można dokonać w sposób tradycyjny poprzez nawiercenie otworów w ścianach i przykręcenie listew do ściany kołkami montażowymi. Z drugiej strony zdecydowanie najłatwiej i najszybciej jest przykleić listwy podłogowe za pomocą natychmiastowego kleju montażowego Siroflex, który zastępuje kołki i śruby.

Zobacz film: „Montowanie listwy podłogowej”

Natychmiastowy klej montażowy Siroflex

Klej montażowy Siroflex to jednoskładnikowy, bardzo wytrzymały, trwale elastyczny klej oparty na bazie nowoczesnej technologii MS Polimeru. Jest to szybka i silna alternatywa dla tradycyjnych metod montażowych listew podłogowych.

Wysoka gęstość kleju montażowego Siroflex wpływa na fenomenalne wyniki w początkowej fazie spajania. W połączeniu z bardzo szybkim utwardzaniem klej zapewnia doskonałą przyczepność w kilka sekund. Nie wymaga czasochłonnego podpierania. Zastępuje kołki i śruby.

Najważniejsze właściwości:

  • posiada niezwykle wysoką siłę spajania – przewyższa standardowe kleje o 200%
  • doskonale klei bez śrub i kołków
  • łączy elementy natychmiast – nie wymaga podpierania
  • jest doskonale przyczepny do większości podłoży w tym nawet w przypadku lekko nierównych ścian
  • bezpieczny w użyciu – bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników

Poniżej przedstawiamy w jaki sposób szybki i trwale zamontować listwy podłogowe:

1. Przygotowanie podłoża

Przed nałożeniem kleju należy oczyścić obie powierzchnie (podłoża i montowanego elementu) z zanieczyszczeń tj.: oleju, tłuszczu, pyłu, kurzu oraz słabo związanych powłok malarskich. Dodatkowo konieczne jest usunięcie pozostałości po farbach, klejach, kitach itp. Cała powierzchnia powinna byś sucha, czysta i stabilna przed nałożeniem kleju.

2. Aplikacja 

Aby rozpocząć aplikację należy wyłamać otwór w kształcie litery V przy dyszy, aby substancja mogła swobodnie wydostać się na powierzchnie. Nie używaj standardowych końcówek, a także nie wycinaj otworu, ponieważ jest on nacięty fabrycznie. Zanim rozpoczniesz aplikację przykręć dyszę do tuby z klejem.

klej

Następny krok to umieszczenie tuby z klejem w pistolecie do silikonu i dopasowanie go do długości kartusza. Zalecamy używanie pistoletów do silikonu dobrej jakości, aby zapewnić najlepsze efekty aplikacji.

Farby żaroodporne

Klej montażowy Siroflex Grip & Grab należy nakładać w paskach oddalonych od siebie o maksymalnie 30 cm.

Aplikacja kleju Siroflex

Nakładanie kleju pistoletem powinno się odbywać w ten sposób, że dysza ustawiona jest pod kątem 60º do podłoża, a rowek w kształcie litery „V” skierowany ku górze.

Następnie należy przyłożyć element do drugiej powierzchni, mocno przycisnąć, aby klej został dobrze rozprowadzony.

Montowanie listwy podłogowej

Listwa podłogowa zamontowana za pomocą kleju

Natychmiastowy klej montażowy Siroflex GG

Natychmiastowy klej montażowy Siroflex GG

Ręczny wyciskacz do mas w kartuszach

Ręczny wyciskacz do silikonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *