Ekstremalny klej montażowy do kamienia, metalu, aluminium, szyb, drewna, etc.

Klej montażowy Siroflex GG - ekstremalna wytrzymałość

Klej montażowy Siroflex to rewolucyjne rozwiązanie w zakresie mocowania mocno obciążonych elementów w budownictwie i przemyśle. Jednoskładnikowy, bardzo wytrzymały, trwale elastyczny klej oparty na bazie nowoczesnej technologii MS Polimeru to szybka, silna alternatywa dla problematycznych mocowań metalowych, słabych zapraw epoksydowych oraz innych klejów.

Wysoka gęstość kleju montażowego Siroflex wpływa na fenomenalne wyniki w początkowej fazie spajania. W połączeniu z bardzo szybkim utwardzaniem klej zapewnia doskonałą przyczepność w kilka sekund. Nie wymaga czasochłonnego podpierania. Bardzo wysoka lepkość i wytrzymałość pozwalają na mocowanie ciężkich elementów (do 35 kg) bez żadnych dodatkowych mocowań. Zastępuje kołki i śruby.

Zaprojektowany dla konstruktorów i wykonawców, ekstremalnie mocny klej montażowy Siroflex ma zdolność przylegania do niekończącej się listy materiałów, m.in. takich jak: kamień (w tym granit, marmur), cegła, beton, tynk, gips, YTONG, stal, wszystkie metale (w tym aluminium), lakierowane drewno, korek, ceramika, glazura, szkło, polistyren, PCW oraz większość tworzyw sztucznych. Klej jest przeznaczony do aplikacji w każdych, nawet trudnych warunkach, takich jak np. wilgoć. Po utwardzeniu pozostaje elastyczny i odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Aplikacja ekstremalnego kleju montażowego Siroflex

Klej montażowy Siroflex może być użyty do zróżnicowanych zastosowań. Dzięki natychmiastowemu wiązaniu doskonale sprawdza się przy podwieszaniu znaków, reklam i liter na budynkach oraz przyklejaniu banerów. Dzięki ekstremalnej sile wiązania sprawdza się przy mocowaniu płyt elewacyjnych, a także elementów codziennego użytku jak np. półek, blatów, parapetów, jak również w wyspecjalizowanych dziedzinach przy kładzeniu dachówek ceramicznych i cementowych, zabezpieczaniu armatury sanitarnej etc. Prawidłowo aplikowany wystarcza na 11 metrów bieżących linii.

Najsilniejszy klej montażowy Siroflex Grip & Grab

Ekstremalny klej montażowy Siroflex GG - najważniejsze właściwości:

 • posiada niezwykle wysoką siłę spajania - przewyższa standardowe kleje o 200%
 • wytrzymały na zerwanie - do 22 kg/cm2
 • klei duże, ciężkie elementy - do 35 kg bez śrub i kołków
 • łączy elementy w bardzo krótkim czasie - nie wymaga podpierania
 • jest doskonale przyczepny do większości podłoży w tym: gładkich i porowatych
 • może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz, także w trudnych, wilgotnych warunkach
 • odporny na warunki atmosferyczne (temp. od –40°C do +100°C), deszcz etc.
 • nie spływa - idealny do zastosowań poziomych i pionowych
 • trwale zachowuje elastyczność - odporny na działanie drgań czy wibracji
 • bezpieczny w użyciu - bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników

Cena:

  • 1 szt. x 290 ml - 28,00 zł brutto / 22,76 zł netto
  • Promocja: 1 karton - 12 szt. x 290 ml - 309,96 zł brutto / 252,00 zł netto (21,00 zł netto/szt.)
  • kup online | skontaktuj się
 • Wydajność: ok. 11 metrów bieżących linii na opakowanie

Kolory standardowe:

Klej montażowy
Biały

Przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od kolorów fabrycznych.

Siroflex Grip & Grab - dodatkowe informacje

Klej do montażu Klej montażowy do drewna Klej montażowy do mocowania

Sirolfex Grip & Grab został pierwotnie opracowany do zastosowania przy montażu płyt elewacyjnych, gdzie konwencjonalne metody opierały się na dwuskładnikowych epoksydowych klejach do marmuru, granitu etc. W konwencjonalnych metodach w zależności od masy płyty, każda z nich musi być wspomagana wierceniem w celu wzmocnienia wiązania. W przypadku zapraw epoksydowych dobre przyleganie zależne jest od dobrego wymieszania dwóch składników. Wymagane jest też oczekiwanie na utwardzenie, które może trwać od 24 do 72 godzin. Powyższe problemy nie dotyczą kleju Siroflex Grip & Grab.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kleju montażowego Siroflex Grip & Grab:

Jak prawidłowo aplikować klej montażowy Siroflex?

Należy wyłamać lub wyciąć otwór w kształcie litery V przy dyszy kartusza, aby substancja mogła swobodnie wydostać się na powierzchnie. Następnie umieścić kartusz w pistolecie i nakładać na jedną z powierzchni w pionowych paskach oddalonych od siebie o maksymalnie 30 cm. Więcej informacji znajdą Państwo w instrukcji stosowania preparatu.

Inne kleje, które dotychczas zastosowałem/am okazały się niewytrzymałe na zimno i popękały odklejając się od podłoża – czy tak samo będzie z Siroflex?

Nie. Siroflex posiada wysoką elastyczność, którą zachowuje po utwardzeniu nawet przy bardzo niskich temperaturach i jest odporny na warunki atmosferyczne od –40oC do 100oC.

Jaki jest okres ważności kleju montażowego Siroflex?

Okres ważności wynosi 12 miesięcy. Siroflex należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w temperaturze od 5oC do 25oC.

Na jakich powierzchniach można zastosować klej montażowy Siroflex?

Siroflex ma zdolność przylegania do niekończącej się listy materiałów, m.in. takich jak: kamień (w tym granit, marmur), cegła, beton, tynk, gips, YTONG, stal, wszystkie metale (w tym aluminium), lakierowane drewno, korek, ceramika, glazura, szkło, polistyren, PCW oraz większość tworzyw sztucznych.

Czy powierzchnia musi być całkowicie sucha?

Nie, Siroflex przeznaczony jest do łączenia materiałów nawet na wilgotnych powierzchniach.

Czy klej montażowy Siroflex skleja powierzchnie natychmiast, tuż po przyłożeniu?

Nie natychmiast, aczkolwiek Siroflex posiada fenomenalne wyniki w początkowej fazie spajania oraz bardzo szybki czas utwardzania, dzięki czemu w większości przypadków nie potrzeba dodatkowych mocowań mechanicznych. Po przyłożeniu jednej powierzchni do drugiej mamy kilka sekund, aby upewnić się czy dobrze dopasowaliśmy obiekt i znikomo zmienić jego położenie.

Czy potrzeba specjalnego pistoletu do aplikacji kleju montażowego Siroflex?

Nie. artusz Siroflex jest sztywny, dzięki czemu można go aplikować przy użyciu standardowego pistoletu do pianek/silikonów.

Czy Siroflex to klej kontaktowy?

Nie, jednakże przy aplikacji Siroflex nie trzeba czekać, aż obydwie powierzchnie będą całkowicie suche, co ma miejsce przy użyciu dowolnego kleju kontaktowego.

Czy są jakieś powierzchnie, które uniemożliwiają zastosowanie kleju montażowego Siroflex?

Tak, ale jest ich bardzo niewiele! Kleju montażowego Siroflex nie zaleca się stosować w przypadku powierzchni i elementów z polietylenu, polipropylenu, teflonu oraz powierzchni bitumicznych.

Instrukcja stosowania kleju montażowego Siroflex Grip & Grab:

1. Wyposażenie – dysza z rowkiem w kształcie litery „V”

Dysza dołączona do tuby z klejem posiada fabrycznie wycięty otwór w kształcie litery „V”. Nie należy używać innych, standardowych końcówek, a także próbować wycinać w nich otwór.Zawsze używaj fabrycznie dołączonej końcówki. Zanim rozpoczniesz aplikację przykręć dyszę do tuby z klejem.

Klej do montażu

2. Wyposażenie – pistolet do aplikacji

Należy umieścić tubę z klejem w pistolecie do aplikacji i dopasować długość kartusza do jej wysokości. Ze względu na dużą gęstość kleju zaleca się używanie profesjonalnych pistoletów, aby zapewnić najlepsze efekty aplikacji.

Klej do montażu

3. Przygotowanie powierzchni

Przed nałożeniem kleju należy oczyścić obie powierzchnie (podłoża i montowanego elementu) od zanieczyszczeń tj.: oleju, tłuszczu, pyłu, kurzu oraz słabo związanych powłok malarskich. Dodatkowo konieczne jest usunięcie pozostałości po farbach, klejach, kitach itp. Cała powierzchnia powinna byś sucha, czysta i stabilna przed nałożeniem kleju.

Klej montażowy Siroflex Grip & Grab charakteryzuje się wysoką przyczepnością. Jednak bardzo istotne jest, aby był aplikowany w odpowiedniej ilości, ponieważ zapobiega to pojawianiu się efektu poślizgu.

4. Aplikacja – kąt dyszy

Nakładanie kleju pistoletem do aplikacji powinno się odbywać w ten sposób, że dysza ustawiona jest pod kątem 60° do podłoża, a rowek w kształcie litery V skierowany ku górze. Aplikację przeprowadza się na zasadzie przeciągania pistoletu z klejem w kierunku osoby nakładającej.

Klej do montażu

W celu łatwiejszej aplikacji i zwiększenia trwałości zaleca się nakładanie Kleju montażowego Siroflex GG w temperaturze pokojowej.

5. Aplikacja – sposób nakładania

Klej montażowy Siroflex Grip & Grab należy aplikować na jedną z powierzchni w postaci pionowych, równoległych do krawędzi przedmiotu pasków, oddalonych od siebie o 20 - 30 cm (w przypadku cięższych przedmiotów odległość między paskami może być mniejsza). Nie nakładaj kleju w sposób punktowy oraz po przekątnej. Staraj się, aby linie nie nachodziły na siebie.

Klej do montażu

„Dzięki Klejowi montażowemu Siroflex Grip & Grab zaoszczędziłem mnóstwo czasu. Nigdy nie sądziłem, że może to być takie proste. Jest to najlepszy klej jakiego używałem!”

6. Montaż

Przyłożyć dany element do podłoża, mocno przycisnąć na kilka minut, aby klej został dobrze rozprowadzony. Przy ciężkich elementach zalecamy nałożyć większą ilość kleju oraz dłużej i mocniej przytrzymać element przy powierzchni. W razie potrzeby użyj mocowań mechanicznych. Takie podparcie konieczne jest, gdy przykleja się przedmiot „w powietrzu”, np. na ścianę.

Klej do montażu

Charakterystyka ekstremalnego kleju montażowego Siroflex GG:

System Ekstremalny klej montażowy Siroflex GG
Czas schnięcia przy 23°C i 55% wilgotności:  
- do dotyku: 10 - 15 min
Grubość utwardzonej warstwy (po 24 h): 2 - 3 mm
Temperatura aplikacji: 5oC - 40oC
Odporność termiczna po utwardzeniu: od -40oC do +100oC
Aplikacja na: kamień (w tym granit, marmur), cegły, beton, tynk, gips, YTONG, stal, stal nierdzewna, wszystkie metale (w tym aluminium), lakierowane drewno, korek, ceramika, glazura, szkło, polistyren, Plexi (PMMA, pleksiglas, Perspex), PCW oraz większość tworzyw sztucznych i pomalowanych powierzchni
Nie stosować do: PE (polietylen), PP (polipropylen), PC (poliwęglan), teflon, podłoża bitumiczne
Przykładowe zastosowanie: klejenie płyt elewacyjnych, okładzin, paneli, tablic, ekranów, armatury sanitarnej, blatów, parapetów, gzymsów, progów, półek, dachówek ceramicznych i cementowych, materiałów izolacyjnych, blachy, frontów, luster, etc.
Kolor: biały
Zakup: skontaktuj się
kup online
Karta informacji technicznej: PDF
Karta charakterystyki: PDF
Instrukcja stosowania: Klej montażowy Siroflex - instrukcja stosowania