Usuwanie rdzy przed malowaniem metalu

Zardzewiałe powierzchnie metalowe i stalowe, w większości przypadków przed malowaniem wymagają odpowiedniego przygotowania. W tej poradzie dowiesz się jak skutecznie usunąć rdzę oraz przygotować elementy metalowe do malowania.

Zobacz film: „Malowanie metalu, stali bez piaskowania – usuwanie luźnej rdzy, korozji myjką ciśnieniową”

Jako przykład posłużą materiały z pracy nad zabezpieczaniem antykorozyjnym metalowego dźwigu.

Metalowy dźwig po malowaniu

W pierwszym kroku podłoże należy przygotować do stopnia St 2 (według klasyfikacji stopni przygotowania podłoży stalowych).

Przygotowane podłoże do stopnia St 2

W związku z tym na powierzchni nie może być oleju, smaru, pyłu, słabo przylegającej rdzy lub zendry, luźnych powłok malarskich i obcych zanieczyszczeń.

Słabo przylegająca rdza

Luźne powłoki malarskie

Narzędzia ręczne

Czyszczenia można dokonać korzystając z narzędzi ręcznych służących do skrobania, szczotkowania lub szlifowania. Następnie powierzchnię należy odtłuścić za pomocą detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń lub specjalnego środka odtłuszczającego Oil Remover i spłukać wodą.

Myjka ciśnieniowa

Najefektywniejszą metodą jest zmycie podłoża za pomocą myjki ciśnieniowej z rotacyjną dyszą pod ciśnieniem min. 300 barów. Użycie tego sposobu umożliwia usunięcie luźnej rdzy oraz luźnych powłok malarskich. Pozostawia podłoże czyste, stabilne, gotowe do malowania.

Mycie myjką ciśnieniową leżącej części dźwigu

Mycie myjką stojącej leżącej części dźwigu

Technika ta doskonale sprawdza się również w przypadku przygotowania metalowych dachów, elewacji a nawet przy czyszczeniu powierzchni drewnianych.

Pamiętajmy, że przed aplikacją farb podłoże musi dobrze wyschnąć.

Uwaga!
W przypadku aplikacji farb Elastometal , Metal Unicoat , Monoguard usuwanie rdzy, piaskowanie metalu, stali nie jest wymagane.

Polecane produkty

Elastyczna farba antykorozyjna Elastometal

Farba do konstrukcji stalowych Monoguard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *