Jak zrobić ścianę tablicową w pokoju dziecięcym?

Ściana tablicowa w pokoju dziecięcym jest świetnym pomysłem – stwarzamy przestrzeń kreatywną, z której dziecko może korzystać podczas nauki i zabawy, rozwijając tym samym swoją wyobraźnię. Dodatkowo dzięki właściwościom farby, uzyskujemy także powierzchnię magnetyczną, do której przyczepimy zdjęcia, rysunki itp. W poniższej poradzie podpowiadamy jak łatwo wykonać nietoksyczną ścianę tablicową w pokoju dziecka.

Zobacz film: „Ściana jak tablica na magnes i kredę – jak zrobić?”

1. Przygotowanie podłoża

Pierwszą czynnością jest usunięcie wszelkich elementów wokół malowanej powierzchni. Należy zdemontować elementy obudowy gniazd elektrycznych, włączników światła czy klamek do drzwi. Następnie przy pomocy taśmy malarskiej powinniśmy zabezpieczyć powierzchnię i elementy, których nie chcemy malować. Taśma malarska w tym wypadku może także posłużyć do utworzenia nieregularnych kształtów tablicy, które urozmaicą wygląd ściany.

Farba tablicowa w pokoju dziecięcym

Po zabezpieczeniu powierzchni należy ją przetrzeć wilgotną szmatką, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zalecamy usuwać taśmę malarską po każdej warstwie, a następnie na nowo oklejać.

2. Przygotowanie farby i aplikacja

Przed użyciem mieszamy farbę aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Następnie zalecamy dodać do farby około 5% wody i ponownie wymieszać.

Miesznie farby tablicowa do pokoju dziecięcego

Po rozcieńczeniu farbę Pro-Netic z reguły aplikuje się w cieńszych warstwach dzięki czemu łatwiej uzyskać gładką powierzchnię. Aplikacja trzech warstw przy wydajności 10m2 z litra z reguły zapewnia dobre właściwości magnetyczne. Pomiędzy kolejnymi warstwami farby zalecane jest odczekanie 3 godz., następnie delikatnie szlifowanie powierzchni, jej odpylenie, umycie i pozostawienie do wyschnięcia, a następnie malowanie kolejnej warstwy na suchej powierzchni. Szlifowanie ma na celu uzyskanie możliwie najbardziej gładkiej powierzchni.

Malowanie farbą tablicową w pokoju dziecięcym

 

Ważną informacją jest fakt, że farba Pro-Netic to produkt wodorozcieńczalny, prawie bezzapachowy podczas aplikacji. Farba charakteryzuje się niską zawartością LZO, przez co jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. Dzięki temu farba świetnie sprawdzi się w domu, w pokojach dziecięcych czy sypialniach.

Zobacz także: Co to jest LZO?

3. Przed pierwszym użyciem

Po pomalowaniu usuwamy taśmę malarską a następnie zalecamy pozostawić farbę do całkowitego wyschnięcia, najlepiej na przynajmniej 3 dni. Przed pierwszym użyciem zalecamy pokryć cały obszar tablicy boczną powierzchnią kredy, następnie używając suchej szmatki wetrzeć kredę w tablicę, zmyć czystą wodą i zostawić do wyschnięcia.

Przygotowanie powierzchni tablicowej do użytkowania

Takie przygotowanie ściany ogranicza ryzyko, że ślady po pierwszych napisach kredą pozostaną w powierzchni farby na stałe.

Tablica jest gotowa do użycia!

Zobacz także: Jaki kolor ma farba magnetyczna? 

Ściana tablicowo-magnetyczna w pokoju dziecka

Polecane produkty:

Farba Pro-Netic

Wałek gąbkowy

Taśma malarska

2 odpowiedzi na “Jak zrobić ścianę tablicową w pokoju dziecięcym?”

  1. Marlena Bryczek pisze:

    Czy polecają państwo jakieś markery zamiast kredy, mama parkietr nie nie chcę zeby mi się kreda osypywała na podłogę, pozdrawiam Marlena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *