Farba luminescencyjna, świecąca w ciemności

Farba luminescencyjna Coo-Var

Farba luminescencyjna Coo-Var świeci w ciemności po wcześniejszym naświetleniu. Luminescencyjne wykończenie przeznaczone jest do miejsc i obiektów, które niezależnie od warunków muszą być zawsze widoczne, np. wyjścia oraz drogi ewakuacyjne. Efekt luminescencyjny widoczny jest w ciemnym otoczeniu, po nagłym wygaśnięciu źródła światła.

Farba luminescencyjna Coo-Var nadaje się do stosowania na drewnie, metalu, murze, cegle, włóknie szklanym i wielu innych powierzchniach z zastosowaniem odpowiedniego podkładu. Najczęściej używana jest do identyfikacji drzwi, oznaczeń bhp, jak również do tworzenia efektów teatralnych, dekoracyjnych i artystycznych. Zapewnia łatwą aplikację przy pomocy pędzla, wałka lub pistoletu powietrznego (po odpowiednim rozcieńczeniu).

Zobacz także!

Farba fluorescencyjna
w różnych kolorach

Farba fluorescencyjna Glocote
Farba luminescencyjna świecąca w nocy Farba świecąca w ciemności

Farba luminescencyjna Coo-Var - aplikacja:

Farba luminescencyjna ma delikatny seledynowo-biały kolor, charakterystyczny dla produktów luminescencyjnych. W celu zapewnienia jak największej widoczności powłoki zaleca się nakładanie minimum 2-3 warstw farby luminescencyjnej Coo-Var na białe podłoże. Produkt nie zapewnia pełnego pokrycia przy jednej warstwie. Sugerujemy malowanie pierwszej warstwy poziomo, drugiej pionowo, a następnie trzeciej znowu poziomo. Staranna i równomierna aplikacja każdej warstwy pozwala uzyskać równomierną powłokę.

Dla najlepszego efektu sugerujemy zastosowanie dobrze kryjącego białego podkładu do farby luminescencyjnej Coo-Var. Dodatkowo celem zwiększenia odporności powłoki na ścieranie oraz działanie promieni UV, sugerujemy nałożenie lakieru ochronnego na farbę luminescencyjną Coo-Var.

Cena
Farba luminescencyjna Coo-Var

od 35,50 zł netto/m²
za warstwę

Farba luminescencyjna Coo-Var

Opakowania

2,5 l
1094,70 zł brutto / 890,00 zł netto
0,5 l
266,30 zł brutto / 216,50 zł netto

Wydajność

 • 10 m²/l w zależności od podłoża

Wykończenie

 • mat

Koszt systemu:

1-2 x podkład do farby luminescencyjnej Coo-Var 10 m2/l
+ 2-3 x farba luminescencyjna Coo-Var 10 m2/l
+ 1 x lakier ochronny na farbę luminescencyjną Coo-Var 10 m2/l


Cena za m2 - od 84,00 zł

Farba świecąca w ciemnym otoczeniu

Na powyższym filmie farba luminescencyjna została użyta w celach artystycznych bez białego podkładu. Dodatkowo naświetlana jest tylko przez kilka sekund. W związku z powyższym efekt świecenia utrzymuje się tylko przez kilkanaście sekund. W przypadku całodziennego "doładowania" światłem efekt świecenia utrzymuje się dłużej. Kilka powłok farby luminescencyjnej oraz dobre naświetlenie pozwala na utrzymanie efektu fosforyzującego na 15-60 minut.

Cena
Podkład pod farbę luminescencyjną Coo-Var

od 6,00 zł netto/m²
w zależności od podłoża

Podkład pod farbę luminescencyjną Coo-Var

Opakowania

2,5 l
182,66 zł brutto / 148,50 zł netto
0,5 l
52,77 zł brutto / 42,90 zł netto

Wydajność

 • 10 m²/l w zależności od podłoża

Wykończenie

 • mat

Cena
Lakier ochronny na farbę luminescencyjną Coo-Var

od 6,50 zł netto/m²
w zależności od podłoża

Lakier ochronny na farbę luminescencyjną Coo-Var

Opakowania

2,5 l
205,41 zł brutto / 167,00 zł netto
0,5 l
61,38 zł brutto / 49,90 zł netto

Wydajność

 • 10 m²/l w zależności od podłoża

Wykończenie

 • połysk

Najczęściej zadawane pytania dot. farby luminescencyjnej:

Czym różni się farba luminescencyjna od fluorescencyjnej?

Farba luminescencyjna świeci w ciemności po wcześniejszym naświetleniu. Powłoka pochłania promienie podczas naświetlania i oddaje zgromadzone światło, po nagłym wygaśnięciu źródła światła.

Farba fluorescencyjna reaguje na promieniowanie UV i świeci w świetle ultrafioletowym, np. przy lampie UV. Farby pochłaniają niewidoczne fale świetlne i sprawiają że są widoczne, dlatego w przypadku niewidocznych dla ludzkiego oka promieniowania UV mamy do czynienia z efektem świecenia.

Jak długo świeci farba luminescencyjna?

Farby luminescencyjne używane są głównie do oznaczeń BHP na halach produkcyjnych czy magazynach itp. Z tego powodu ich działanie nie musi gwarantować długotrwałego efektu oddawania światła. Powłoka pochłania promienie podczas naświetlania i oddaje zgromadzone światło przez ok. 15-60 minut, po nagłym wygaśnięciu źródła światła. Taki czas jest z reguły wystarczający do przeprowadzenia ewakuacji.

Czy farby luminescencyjne nadają się na zewnątrz?

Farby luminescencyjne oddają światło nagromadzone podczas naświetlania po nagłym wygaśnięciu źródła światła. Zachodzące słońce sprawia, że z czasem spada naświetlenie powłoki luminescencyjnej, ale również stopniowo pojawia się zmrok. Z tego powodu ich działanie na zewnątrz może być bardzo ograniczone lub niezauważalne w ogóle. Farba jest bardzo widoczna w zamkniętych pomieszczeniach w których nagle zapada ciemność, np. przez zgaszenie światła lub na skutek awarii. Na zewnątrz nie ma takiej możliwości.

Czy istnieje farba luminescencyjna bezbarwna?

Farby luminescencyjne, podobnie farby fluorescencyjne zawierają odpowiednie pigmenty, które pochłaniają i oddają (luminescencja) lub odbijają (fluorescencja) światło. Z tego powodu, powłoki tego typu nie występują w pełni transparentnych wykończeniach. Brak pigmentów oznacza z reguły brak właściwości luminescencyjnych/fluorescencyjnych.

Czy można nakładać farbę luminescencyjną na wszystkie kolory?

Teoretycznie jest to możliwe, jednak najlepsze efekty farba wykazuje na jednolitym białym tle. Sugerujemy aplikację farby luminescencyjnej na dedykowany dla niej i przygotowany przez producenta odpowiedni podkład.

Czy lakier ochronny na farbę luminescencyjną jest niezbędny?

Lakier ochronny na farbę luminescencyjną tworzy wykończenie podobne do szkliwa, dzięki czemu chroni oraz przedłuża żywotność powłoki. W celu uzyskania najlepszej trwałości rekomendujemy nałożenie jednej warstwy lakieru.

Uwaga: Zastosowanie zbyt wielu warstw lakieru ochronnego może stworzyć na farbie zbyt grubą powłokę, przez którą nie ona będzie w stanie pochłaniać odpowiedniej ilości światła niezbędnego do uzyskania efektu luminescencyjnego.

Charakterystyka farby luminescencyjnej Coo-Var:

System Farba luminescencyjna Podkład do farby luminescencyjnej Lakier ochronny na farbę luminescencyjną
Czas schnięcia przy 20°C i 50% wilgotności:      
- do dotyku: 30 min 30 min 45 min
- dla ponownego przemalowania: 6 h 6 h 6 h
- pełne stwardnienie: 5 - 7 dni 5 - 7 dni 5 - 7 dni
Zawartość LZO/VOC: max 25,95 g/l max 30,38 g/l max 47,97 g/l
Wykończenie: mat mat połysk
Rekomendowana minimalna grubość powłoki: 75 mikronów na mokro
30 – 35 mikronów na sucho
75 mikronów na mokro
35 – 40 mikronów na sucho
70 mikronów na mokro
25 – 30 mikronów na sucho
Wydajność: ok. 10 m2/l ok. 10 m2/l ok. 10 m2/l
Zakup: skontaktuj się
kup online
skontaktuj się
kup online
skontaktuj się
kup online
Karty informacji technicznej: Farba luminescencyjna - karta informacji technicznej Podkład do farby luminescencyjnej - karta informacji technicznej Lakier na farbę luminescencyjną - karta informacji technicznej
Karty charakterystyki: Farba luminescencyjna - karta charakterystyki Podkład do farby luminescencyjnej - karta charakterystyki Lakier na farbę luminescencyjną - karta charakterystyki
Instrukcje stosowania: Farba luminescencyjna - instrukcja stosowania

Szybki kontakt:


Dostawa:

 • Paczkomaty
  • 12,50 zł - płatność przelewem
  • 17,50 zł - za pobraniem
 • Kurier na terenie Polski
  • od 15 zł - płatność przelewem
  • od 20 zł - za pobraniem
 • Kurier na terenie Europy
  • od 119 zł - płatność przelewem

Dostawa kurierem InPost Dostawa kurierem UPS


Oddziały: