Usuwanie graffiti ze ścian, elewacji, murów

Środki do usuwania graffiti

Przedstawiamy trzy preparaty przeznaczone do usuwania graffiti:

Preparat do usuwania graffiti Scalp Anti-graffiti 49

Scalp Anti-graffiti 49 to wysoce skuteczny środek w żelu do usuwania różnego rodzaju graffiti z powierzchni pokrytych powłokami antygraffiti. Środek działa mniej agresywnie na zaaplikowane powłoki malarskie, niż Scalpex NW. Uwaga: może zmienić kolor pomalowanej powierzchni lub ją uszkodzić. W przypadku stosowania na stare powłoki malarskie, w celach ostrożnościowych rekomendujemy zastosowanie próbne. Przeznaczony jest do szybkiego i skutecznego usuwania graffiti zarówno z podłoży zabezpieczonych lakierami poliuretanowymi antygraffiti, jak również powierzchni niezabezpieczonych, delikatnych, nieporowatych: drewno, metal itp.

Preparat do usuwania graffiti Scalp Anti-graffiti 49 to jeden z najskuteczniejszych preparatów do usuwania graffiti na rynku! Środek zawiera bardzo silne stężenie substancji aktywnych. Dzięki temu preparat jest bardzo szybki w działaniu - z reguły wymagany czas do odspojenia powłok graffiti wynosi ok. 10 - 20 min.

Środek do usuwania graffiti Scalp Anti-graffiti 49 jest łatwy w aplikacji, uniwersalny w zastosowaniu. Konsystencja żelu sprawia, że preparat szybko nie spływa z pionowych powierzchni. Pozwala dokładnie oczyścić podłoże z graffiti. Doskonale sprawdza się także przy czyszczeniu graffiti z karoserii, znaków drogowych itp.

Środek do usuwania graffiti ze ścian, elewacji Środek do czyszczenia graffiti z murów, elewacji

Preparat do czyszczenia graffiti Scalp Anti-graffiti 49 Najważniejsze właściwości

Charakterystyka produktu

 • środek w formie żelu
 • do usuwania różnego rodzaju graffiti z powierzchni malowanych, nieporowatych
 • wysoka skuteczność
 • szybkie działanie
 • uniwersalne zastosowanie
 • możliwość usuwania graffiti z powierzchni delikatnych
 • nie spływa z pionowych podłoży

Aplikacja

 • łatwa aplikacja
 • nakładanie za pomocą: szczotki/wałka z włókien naturalnych

Cena
Preparat do usuwania graffiti Scalp Anti-Graffiti 49

od 10,50 zł netto/m²

Opakowania

20 kg
1316,10 zł brutto / 1070,00 zł netto
5 kg
436,65 zł brutto / 355,00 zł netto
0,75 l
113,78 zł brutto / 92,50 zł netto

Kolor

 • Bezbarwny

Przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od kolorów fabrycznych.

Zużycie

 • 0,2 - 0,3 kg/m²

Aplikacja preparatu Scalp Anti-graffiti 49:

Środek Scalp Anti-graffiti 49 przeznaczony jest do usuwania/czyszczenia różnego rodzaju graffiti z powierzchni delikatnych, nieporowatych.

 1. Dobrze wymieszać preparat przed użyciem.
 2. Nanieść preparat Scalp Anti-graffiti 49 na graffiti, wykonując niewielkie koliste ruchy. Nałożony preparat należy pozostawić, aż zacznie działać. Z reguły wymagany czas od odspojenia powłok graffiti wynosi ok. 10 - 20 min.
 3. Po tym czasie, w celu usunięcia graffiti lub innych zanieczyszczeń powierzchnię należy zetrzeć ścierką, bądź spłukać wodą pod wysokim ciśnieniem. Powtórzyć czynności w razie potrzeby.

Uwagi dotyczące stosowania preparatu Scalp Anti-graffiti 49:

 • Jeżeli musisz usunąć graffiti to warto na początek użyć ogólnie dostępnego acetonu. Aceton z reguły jest dość skuteczny w usuwaniu graffiti (w szczególności jeżeli powierzchnia była uprzednio zabezpieczona za pomocą lakieru antygraffiti). Jednak aceton bardzo szybko paruje. Dlatego warto używać dwóch szmatek jedna mocno nasiąknięta rozpuszcza lakier graffiti. Druga bardziej sucha usuwa rozpuszczony spray.
 • Jeżeli aceton nie zadziała, to warto spróbować oferowanego przez nas Scalp Anti-graffiti 49. Z reguły jest bardziej skuteczny niż aceton.
 • Jeżeli Scalp Anti-graffiti 49 nie zadziała to można spróbować użyć środka do usuwania farby Scalpex NW. Uwaga: Scalpex NW jest to bardzo mocny środek do usuwania farb. Sugerujemy stosować go do usuwania graffiti z powierzchni niepomalowanych (surowy beton, drewno). Środek Scalpex NW działa agresywnie na zaaplikowane powłoki malarskie. W przypadku stosowania na powierzchnie pomalowane, środek może usunąć graffiti i naruszyć również znajdujące się pod warstwą graffiti niezabezpieczone stare farby (w tym nałożone powłoki antygraffiti).
 • Nie zaleca się stosowania preparatu Scalp Anti-graffiti 49 na powierzchniach porowatych: cegła, cement, gips itp. W przypadku takich powierzchni preparat usuwa wierzchnią warstwę graffiti, natomiast w głębszych strukturach może jednak pozostawić lekko przebijającą powłokę rozmazanego sprayu (graffiti).
 • Nie zaleca się stosowania preparatu Scalp Anti-graffiti 49 na powierzchniach z plastiku lub gumy. W przypadku takich powierzchni preparat może uszkodzić właściwości podłoża.
 • W przypadku stosowania środka Scalp Anti-graffiti 49 na powierzchnie pomalowane niezabezpieczone bezbarwnymi lakierami antygraffiti, podobnie jak w przypadku środka Scalpex NW, również istnieje ryzyko naruszenia farb znajdujących się pod warstwą graffiti. W związku z tym, w celach ostrożnościowych rekomendujemy przeprowadzenie próby.

Środek do usuwania farb Scalpex NW

Scalpex NW to uniwersalny, wysokowydajny preparat rozpuszczający w żelu do usuwania farb i graffiti z powierzchni surowych - niemalowanych. Środek jest bardzo mocny*. Gwarantuje bardzo wysoką skuteczność i niezwykle szybkie działanie. Pozwala dokładnie usunąć wiele rodzajów farb jedno- i dwuskładnikowych, w tym: farby alkidowe, akrylowe, olejne, epoksydowe, poliuretanowe, z powierzchni mineralnych, drewnianych, metalu, ceramiki itp. (patrz przeprowadzone testy z usuwania farb).

Środek do usuwania farb Scalpex NW jest przyjazny dla środowiska. Bazuje na kombinacji częściowo biodegradowalnych rozpuszczalników, które nie są toksyczne oraz drażniące. Jest łatwy w aplikacji i praktycznie bezwonny podczas nakładania.

* UWAGA: Środek Scalpex NW działa agresywnie na zaaplikowane powłoki malarskie. W przypadku stosowania na powierzchnie pomalowane, środek może naruszyć nałożone powłoki antygraffiti, jak również znajdujące się pod warstwą graffiti niezabezpieczone stare farby. Rekomendowany jest do stosowania tylko w przypadku bardzo mocnych farb, które nie dają się usunąć za pomocą innych środków do usuwania graffiti.

Środek do usuwania farby Środek do usuwania farb

Środek do usuwania farb Scalpex NW Najważniejsze właściwości

Charakterystyka produktu

 • preparat rozpuszczający w formie żelu
 • do usuwania farb i graffiti
  z powierzchni surowych - niepomalowanych
 • bardzo mocny
  bardzo wysoka skuteczność
 • wyjątkowo szybkie działanie
 • usuwa wiele rodzajów farb jedno- i dwuskładnikowych
 • do stosowania na powierzchnie:
  mineralne, drewniane, metal, beton, ceramikę itp.
 • działa agresywnie na zaaplikowane powłoki malarskie*

Aplikacja i bezpieczeństwo

 • łatwa aplikacja
 • nakładanie za pomocą: szczotki/wałka z włókien naturalnych
 • przyjazny dla środowiska
 • możliwość stosowania na poziomych i pionowych powierzchniach

Cena
Środek do usuwania Scalpex NW

od 13,00 zł netto/m²

Środek do usuwania Scalpex NW

Opakowania

4 x 5 l
1051,65 zł brutto / 855,00 zł netto
5 l
270,60 zł brutto / 220,00 zł netto
0,75 l
62,90 zł brutto / 51,14 zł netto
500 ml spray
53,00 zł brutto / 43,09 zł netto

Zużycie

 • od 300 - 600 ml/m² , w zależności od rodzaju powierzchni

Aplikacja środka Scalpex NW:

Środek Scalpex NW przeznaczony jest do usuwania starych farb z powierzchni mineralnych, drewnianych, metalowych, ceramiki itp.

 1. Środek należy nałożyć równomiernie na farbę/graffiti.
 2. Należy odczekać z reguły 3 - 45 min, aby środek mógł zareagować. Zaleca się sprawdzać co kilka minut (lub nawet częściej), czy powłoka jest możliwa już do usunięcia. Preparat działa agresywnie na zaaplikowane powłoki, przez co może naruszyć także nałożoną powłokę antygraffiti oraz niezabezpieczone stare powłoki malarskie.
 3. W momencie gdy powłoka będzie możliwa do usunięcia (powłoka będzie się łuszczyć lub podczas prób usunięcia będzie możliwa do wyczyszczenia) należy usunąć starą farbę szpachlą lub skrobakiem.
 4. Środek Scalpex NW usuwa farbę pozostawiając powierzchnię nienaruszoną. Po użyciu należy oczyścić powierzchnię preparatem czyszcząco-odtłuszczającym, świeżą wodą lub benzyną lakową i całkowicie osuszyć.

Spray do usuwania graffiti Q607

Spray Q607 to łatwy w użyciu środek do usuwania graffiti w sprayu. Przeznaczony jest do czyszczenia graffiti z powierzchni malowanych, nieporowatych, zabezpieczonych preparatami antygraffiti. Skutecznie usuwa znaki, ślady oraz plamy po farbach, atramentach, kredzie, węglu itp. Może być stosowany zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Jest łatwy w aplikacji, pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Spray do usuwania graffiti Q607 pomaga usunąć graffiti z powierzchni zabezpieczonych Powłoką antygraffiti P101 oraz Powłoką antygraffiti Hydrograff HP (przy aplikacji na inne systemy zalecamy użycie próbne). Rekomendowany jest do użycia na niewielkich powierzchniach murów i elewacji, wymagających miejscowego usunięcia farb i zanieczyszczeń.

Usuwanie graffiti spray

Spray do usuwania graffiti Q607 Najważniejsze właściwości

Charakterystyka produktu

 • preparat w sprayu
 • do usuwania graffiti z powierzchni malowanych, nieporowatych, zabezpieczonych preparatami antygraffiti
 • pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca
 • szybkie działanie

Aplikacja

 • łatwa aplikacja
 • możliwość stosowania na poziomych i pionowych powierzchniach
 • rekomendowany do miejscowego usuwania farb i zanieczyszczeń

Cena
Spray do usuwania graffiti Q607

ok. 38 zł netto/m2

Opakowania

 • 1 szt. x 400 ml49,50 zł brutto / 40,24 zł netto
 • 1 karton - 6 szt. x 400 ml280,00 zł brutto / 227,64 zł netto

Wydajność

 • ok. 1 m2/aerosol

Aplikacja sprayu Q607:

Spray do usuwania graffiti Q607 przeznaczony jest do stosowania na twardych, nieporowatych powierzchniach zabezpieczonych powłokami antygraffiti P101 oraz Hydrograff HP.

 1. Powierzchnię należy dokładnie spryskać, aby równomiernie nałożyć preparat na powłokę malarską. Spray należy aplikować w odległości 25 - 30 cm od podłoża.
 2. W celu usunięcia graffiti lub innych zanieczyszczeń powierzchnię należy wytrzeć za pomocą miękkiej, wilgotnej ścierki lub obficie spłukać wodą.
 3. Na koniec powierzchnię należy całkowicie osuszyć. Spray do usuwania graffiti Q607 nie działa agresywnie na podłoże, pozostawia powierzchnię nienaruszoną.

Charakterystyka środków do usuwania graffiti:

System Preparat do usuwania graffiti Scalp Anti-graffiti 49 Środek do usuwania farb Scalpex NW Spray do usuwania graffiti Q607
  jednoskładnikowy jednoskładnikowy jednoskładnikowy - spray
Czas usuwania: 10 - 20 min. 3 - 45 min. -
Podłoża: powierzchnie malowane: zabezpieczone lakierami poliuretanowymi antygraffiti oraz niezabezpieczone, delikatne, nieporowate: drewno, metal itp. powierzchnie surowe - niemalowane: beton, cegły, drewno, metal, ceramika itp.

Uwaga: Preparat działa agresywnie na zaaplikowane powłoki. W przypadku stosowania na powierzchnie malowane środek może naruszyć nałożoną powłokę antygraffiti oraz niezabezpieczone stare powłoki malarskie.
powierzchnie malowane zabezpieczone powłokami antygraffiti P101 oraz Hydrograff HP
Metoda aplikacji: szczotka/wałek z włókien naturalnych szczotka/wałek z włókien naturalnych spray
Metoda usuwania: ścierka lub woda pod wysokim ciśnieniem ścierka lub szpachla/skrobak ścierka lub woda pod wysokim ciśnieniem
Wydajność/Zużycie: ok. 200 - 300 g/m2 ok. 300 - 600 ml/m2 ok. 1 m2/aerosol
Zakup: skontaktuj się
kup online
skontaktuj się
kup online
skontaktuj się
kup online

Szybki kontakt:


Dostawa:

 • Paczkomaty
  • 12,50 zł - płatność przelewem
  • 17,50 zł - za pobraniem
 • Kurier na terenie Polski
  • od 15 zł - płatność przelewem
  • od 20 zł - za pobraniem
 • Kurier na terenie Europy
  • od 119 zł - płatność przelewem

Dostawa kurierem InPost Dostawa kurierem UPS


Oddziały: