Żywica przezroczysta epoksydowa

Przezroczysta żywica epoksydowa, grubopowłokowa Epoxol 2874

Grubopowłokowa, przezroczysta żywica epoksydowa Epoxol 2874 idealna do tworzenia zapraw żywicznych oraz zalewania i osadzania różnych elementów. Tworzy grubą powłokę, charakteryzuje się doskonałą, długotrwałą przyczepnością.

Przezroczysta żywica epoksydowa Epoxol 2874 jest doskonałym rozwiązaniem do stosowania w branży rzemieślniczej do zalewania ozdób i pamiątek. Wraz z dodatkiem wypełniacza przeznaczona jest do stosowania jako epoksydowa zaprawa żywiczna do uzupełniania ubytków. Dzięki długotrwałej przyczepności doskonale sprawdza się również jako wypełniacz połączeń kamiennych posadzek.

Żywica przezroczysta epoksydowa do zatapiania monet, odlewania elementów Zaprawa epoksydowa żywiczna do ubytków, połączeń kamiennych

Przezroczysta żywica epoksydowa Epoxol 2874 - najważniejsze właściwości:

  • bezrozpuszczalnikowy, przezroczysty epoksyd (z czasem żółknie)
  • dwuskładnikowa, twarda i wytrzymała
  • tworzy grubą powłokę
  • wykazuje niską lepkość, dobrze kryje
  • bardzo dobra, długotrwała przyczepność
  • idealna do zatapiania monet, piasku itp.
  • odpowiednia do tworzenia zaprawy żywicznej do uzupełniania ubytków, wypełniania połączeń kamiennych itp.
  • w zależności od typu zastosowania żywicę można aplikować wałkiem (żywica), szpachlą lub raklą (zaprawa/wypełniacz)

Cena:

Przezroczysta żywica epoksydowa Epoxol 2874

Zużycie:

  • 2 kg/m2 przy 1 mm grubości

Cena za m2 przy 1 mm - ok. 89,00 zł netto

Kolory:

  • Bezbarwny

Najczęściej zadawane pytania dot. przezroczystej żywicy epoksydowej Epoxol 2874:

Czy Epoxol 2874 wymaga użycia podkładu przed aplikacją?

Przezroczysta żywica epoksydowa Epoxol 2874 nie zapewnia odpowiedniej impregnacji podłoża, dlatego przed aplikacją wymagane jest użycie odpowiedniego podkładu.

W celu odpowiedniego zagruntowania suchego podłoża można wykorzystać epoksydową żywicę gruntującą Rompox 1505 lub bezbarwny podkład epoksydowy HP Primer W221. W przypadku podłoża wilgotnego można zastosować podkład na wilgotny beton Dampshield Q124. Należy pamiętać, że wymienione powyżej podkłady nie są w pełni przezroczyste (posiadają piwny odcień) co może wpłynąć na końcowy efekt wizualny. W celu zachowania naturalnego wyglądu podłoża jako gruntu zaleca się zastosowanie odpornego na działanie promieni UV, nieżółknącego poliuretanu Hydrograff HP rozcieńczonego 10% wodą.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas aplikacji Epoxol 2874?

Grubopowłokowa żywica Epoxol 2874 jest produktem dwuskładnikowym, co oznacza, że przed aplikacją należy dokładnie i powoli wymieszać obydwa komponenty przy pomocy mieszadła. Podczas aplikacji bardzo istotną kwestią jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Idealną temperaturą podczas aplikacji, jak i w czasie wstępnego utwardzania, jest 17oC. Pozwala ona na uzyskanie najrówniejszego wykończenia. Po aplikacji wymagane jest również usunięcie powstałych na powierzchni bąbli powietrza przy pomocy wałka z kolcami do posadzek samopoziomujących.

Czy Epoxol 2874 jest odporny na działanie promieni UV?

Żywica Epoxol 2874 jest produktem posiadającym filtry UV co sprawia, że jest jedną z najbardziej odpornych na żółknięcie bezbarwnych żywic epoksydowych. Warto pamiętać jednak, że produkt przeznaczony jest głównie do użytku wewnętrznego i w przypadku tego typu zastosowań wykazuje dobrą odporność na żółknięcie. Efekt żółknięcia może być jednak mocniej dostrzegalny w miejsach, przez które do pomieszczenia dostaje się światło słoneczne tj. przy oknach, świetlikach itp.

Jak stworzyć gładką posadzkę w kolorze wykorzystując Epoxol 2874?

Gładką, kolorową posadzkę można stworzyć wykorzystując piasek kwarcowy dostępny w wielu kolorach i zestawach kolorystycznych. Bezpośrednio na piasek należy aplikować grubą warstwę Epoxol 2874 co pozwoli uzyskać efektowne wykończenie. Piasek pokryty jest barwnym poliuretanem odpornym na działanie promieniowania UV.

Piasek kwarcowy w kolorach

Piasek kwarcowy w kolorach

Jaki jest zalecany sposób przygotowania posadzki?

Dla najlepszych efektów, przed aplikacją zalecane jest przeszlifowanie posadzki. Poprzez szlifowanie pozbywamy się luźnych elementów podłoża, mleczka cementowego, otwieramy pory w posadzce.

Jest to kluczowy proces dla zapewnienia dobrego przylegania żywicy epoksydowej. Zalecamy wynajęcie szlifierki do posadzek. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego oferują takie urządzenia w cenie około 100 zł za dobę.

W jaki sposób pielęgnować posadzkę epoksydową?

Do bieżącego mycia zalecamy stosować środek do czyszczenia posadzek żywicznych RZ 181, który bardzo skutecznie rozpuszcza brud, czyści i pielęgnuje. Tworzy na powierzchni żywicy mikro powłokę, która przedłuża estetyczny wygląd posadzki.

Preparat RZ181

Charakterystyka przezroczystej żywicy epoksydowej Epoxol 2874:

System Przezroczysta grubopowłokowa żywica epoksydowa Epoxol 2874
Czas stosowania przy 25°C: 1 h od zmieszania składników
Czas schnięcia przy 25°C:  
- do utwardzenia: ok. 3 h
- pełne utwardzenie: 7 dni
Aplikacja: szpachla, rakla (zaprawa/wypełniacz)
nylonowy wałek do farb epoksydowych 14 mm (żywica)
Kolor: przezroczysty (z czasem może żółknąć)
Zużycie: 2 kg/m2 przy 1 mm grubości
Zakup: skontaktuj się
kup online