Farby biokontrolne - antygrzybiczne, dla domu, magazynów w przemyśle spożywczym

Farby higieniczne dla HACCP, ISO 22000

Przedstawione poniżej farby pozwalają zabezpieczyć przed rozwojem grzybów i pleśni ściany zarówno nowe, jak i stare, intensywnie zaplamione. Poprzez zastosowanie odpowiednich proponowanych opcji uzyskujemy powłokę uniemożliwiającą porastanie grzybów i pleśni na powierzchni farby.

Higieniczne farby pleśnioodporne pozwalają na unikanie zagrożeń w procesach produkcji żywności. Prezentowane przez nas produkty spełniają odpowiednie standardy, w tym między innymi: atest PZH (GALVI).

Zapraszamy do zapoznania się z produktami, w razie wszelkich pytań prosimy o kontakt.

Propozycje aplikacji farb biokontrolnych

I. Ściany nowe, niezaatakowane grzybem i pleśnią:

System: Koszt:
2 x Farba GALVI przy 10 m2/l

Opcja dodatkowa: 1 x Grunt Ag przy 10 m2/l pod farbę GALVI


W przypadku nowych, czystych ścian wystarczy aplikacja farby antygrzybicznej GALVI na odpowiednio zagruntowaną powierzchnię. GALVI dzięki zawartości cynku i miedzi zapobiega rozwojowi grzybów.
od 10,00 zł / m2 I

II. Stare ściany z lekkimi przebarwieniami:

System: Koszt:
2 x Farba GALVI przy 10 m2/l

Opcja dodatkowa: 1 x Grunt Ag przy 10 m2/l pod farbę GALVI


Ściany stare, z lekkimi przebarwieniami melaninowymi* można potraktować podobnie jak ściany nowe. Należy przeprowadzić aplikację farby GALVI, co pozwoli uzyskać powłokę odporną na grzyb i pleśń.
od 10,00 zł / m2 II

III. Stare ściany z intensywnymi przebarwieniami:

System: Koszt:
1-2 x Podkład odcinający przebarwienia Shellac Prime-All przy 10 m2/l + 2 x Farba GALVI przy 10 m2/l

Opcja dodatkowa: 1 x Grunt Ag przy 10 m2/l
pod farbę Shellac Prime-All


Zagrzybione, stare ściany z intensywnymi przebarwieniami melaninowymi* po odpowiednim przygotowaniu powierzchni należy przemalować podkładem odcinającym plamy Shellac Prime-All. Shellac Prime-All doskonale kryje nawet najcięższe plamy i pozwala uzyskać białą, czystą ścianę. Po wyschnięciu podkładu, należy przeprowadzić aplikację farby hamującej wzrost grzybów GALVI w celu uzyskania ochrony przed pleśniami.
od 16,50 zł / m2 III
Opcja dodatkowa:

  • W celu zagruntowania tynków mineralnych, murów ceglanych, betonowych oraz uzyskania jeszcze lepszej ochrony przed pleśnią, przed aplikacją Shellac Prime-All oraz farby GALVI można użyć gruntu przeciw grzybom Ag. Grunt Ag jest produktem bardzo rzadkim - zarówno gruntuje, jak i dodatkowo zabezpiecza ścianę przed grzybem.

Najczęściej zadawane pytania dot. farb biokontrolnych:

Kwestia maskowania plam, zacieków, przebarwień melaninowych:

Farba GALVI nie maskuje mocnych plam i zacieków. Szczególnie w warunkach przemysłowych, na starych wilgotnych ścianach pokrytych grzybem mogą istnieć ciemne, brązowe przebarwienia melaninowe. Aby plamy nie przeniknęły przez powłokę GALVI należy je odciąć za pomocą podkładu odcinającego plamy np. Shellac Prime-All. Podkładu z reguły używa się miejscowo, tylko w miejscach najmocniejszych plam.

przebarwienia melaninowe

Jak przygotować / wyczyścić ścianę do aplikacji farby biokontrolnej GALVI?

Ściany niezaatakowane przez grzyby i pleśń:

Podłoże wystarczy oczyścić z luźnych elementów, zanieczyszczeń, olejów aż do uzyskania czystej, suchej zwartej struktury powierzchni.

Ściany zaatakowane przez grzyby i pleśń:

Należy oczyścić powierzchnię środkiem czyszczącym i neutralizującym pleśń i grzyby. Można użyć do tego ogólnie dostępne środki.

Uwaga:

  • Do czyszczenia podłoża nie zaleca się używać środków na bazie chloru bezpośrednio pod farbę GALVI. Opiłki miedzi z farby GALVI, w kontakcie z chlorem mogą doprowadzić do przebarwień. Dlatego, jeśli środki na bazie chloru zostały użyte, to powierzchnie należy dokładnie umyć i spłukać czystą wodą następnie pozostawić do wyschnięcia.
  • Czyszczenie za pomocą środków na bazie chloru jest możliwe, gdy na czyszczoną ścianę aplikujemy grunt odcinający Shellac Prime-All. Jednak i w tym przypadku, jeśli środki na bazie chloru zostały użyte, to powierzchnie należy dokładnie umyć i spłukać czystą wodą następnie pozostawić do wyschnięcia.
farba biokontrolna GALVI

Gruntowanie i rozcieńczanie w zależności od podłoża:

W zależności od chłonności podłoża zalecamy zastosowanie poniższych powłok jako gruntu:

  • powierzchnie mineralne porowate, średnio chłonne - Farba GALVI rozcieńczona 10% wodą
  • powierzchnie pomalowane, nie kredujące - Farba GALVI rozcieńczona 10% wodą
  • powierzchnie mineralne porowate, bardzo chłonne np. pylące betony - Grunt Ag
  • powierzchnie pomalowane, kredujące - Grunt Ag
  • powierzchnie mineralne zwarte o niskiej chłonności typu B45 i więcej np. betony architektoniczne - Multiprim