Impregnat do dachówki, dachu
Impregnacja dachów i dachówek - Monovar PU
Monovar PU to bezbarwny, jednoskładnikowy, poliuretanowy impregnat do dachów i dachówek, który nie zawiera izocyjanianów. Dzięki temu impregnat jest bezpieczny podczas stosowania, także przy aplikacji natryskiem. Zapewnia bezbarwne zabezpieczenie dla dachówek, cegły oraz betonu. Doskonale chroni dachówki przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.
Impregnat do dachówki Monovar PU tworzy na podłożu powłokę - impregnuje dachówki oraz powstrzymuje proces porastania mchem (dla uszczelnienia dachówek sprawdź Elastodeck). Impregnat posiada bardzo wysoką odporność na wilgoć oraz szybko schnie (do dotyku już w 2 godziny). Jest wodorozcieńczalny, bazuje na żywicach poliuretanowych, dzięki czemu jest możliwy do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Dostępny jest w trzech wykończeniach: wysokim połysku, satynie i macie.
Impregnacja dachówki Monovar PU - najważniejsze właściwości:
- wodoodporny impregnat do dachówek
- posiada bardzo wysoką odporność na wilgoć
- powstrzymuje porastanie dachu mchem
- nie żółknie
- zapewnia wysoką trwałość w zewnętrznych warunkach
- jest wodorozcieńczalny (niska zawartość LZO)
- nie zawiera izocyjanianów - jest bezpieczny podczas stosowania
- szybko schnie: do dotyku 2 h, do ponownego przemalowania 4 h
- posiada atest PZH dla użytku w pomieszczeniach użyteczności publicznej
- wykończenia: wysoki połysk, satyna lub mat
Cena
Impregnat do dachówek Monovar PU
od 9,50 zł netto/m²
za warstwę,
zalecane min. 2 warstwy
Opakowania
Kolor
- Bezbarwny
Przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od kolorów fabrycznych.
Wydajność
- 10 m²/l
Wykończenie
- połysk
- satyna | dopłata: 10%
- mat | dopłata: 10%
Aplikacja impregnatu do dachówki Monovar PU:
Przed zastosowaniem impregnatu do dachówki Monovar PU należy dokładnie wyczyścić powierzchnię ze wszelkich zanieczyszczeń np. mchu, tłuszczów i innych nalotów oraz dokładnie ją wysuszyć. Impregnatu nie należy stosować podczas deszczu oraz w pełnym słońcu. Aplikacji możemy dokonywać w temperaturze nie mniejszej niż 8oC oraz przy względnej wilgotności nie przekraczającej 90%.
Uwaga: Impregnat Monovar PU jest produktem do impregnacji dachówek i powinien być używany na porowatych, chłonnych dachówkach: betonowych, cementowych, ceramicznych, łupkowych, etc. Impregnat nie powinien być stosowany na gładkich dachówkach (np. stosunkowo nowe dachówki ceramiczne).
Dach przed czyszczeniem
Dach po czyszczeniu i impregnacji impregnatem Monovar PU
Karty, instrukcje, atesty
Karty:
Impregnat do dachów i dachówek Monovar PU
Zawartość Lotnych Związków Organicznych (LZO/VOC) - 50 g/l
Poziomy emisji od A+ (bardzo niski) do C (wysoki).
Dodatkowe informacje na temat Lotnych Związków Organicznych.
Niskoemisyjne materiały dla budynków poddanych certyfikacji LEED
Monovar PU spełnia wymagania LEED v4 w zakresie emisji i zawartości lotnych związków organicznych.
Charakterystyka impregnatu do dachówki/dachów Monovar PU:
System | Impregnat do dachówki betonowej, ceramicznej Monovar PU |
---|---|
wodorozcieńczalny | |
Czas schnięcia przy 20°C i 50% wilgotności: | |
- do dotyku: | 2 h |
- dla ponownego przemalowania: | 4 h |
Podłoża: | dachówki (betonowe, cementowe, ceramiczne, łupkowe) oraz porowate ściany (cegła, klinkier, kamień, piaskowiec i inne mineralne podłoża) |
Zawartość LZO/VOC: | max 50 g/l |
Wykończenie: | wysoki połysk (80), satyna (20-40), mat (<10) |
Wydajność: | 10 m2/l przy suchej warstwie o grubości 30 μm |
Zakup: | skontaktuj się kup online |
Jeżeli interesuje Państwa impregnat do dachówki, impregnacja dachówki
prosimy o kontakt info@noxan.pl