Renowacja olejowanego drewna, parkietu, blatów

Środki i preparaty do renowacji olejowanego drewna Timberex

Posadzki wykończone przy użyciu olejów do drewna Timberex są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Wymagają tylko zwykłego odkurzania oraz ewentualnego zmywania czystą wodą nie więcej niż raz na dwa tygodnie. Dodatkowo co jakiś czas należy je pielęgnować specjalnym olejkiem, pozwalającym powierzchni zachować satynowe wykończenie oraz dobrą odporność na ścieranie. Do okresowej renowacji wykorzystywać można olej do drewna Timberex Satin Oil.

Olbrzymią zaletą podłóg wykończonych produktami Timberex jest to, że można pielęgnować tylko miejsca, które tego wymagają.

Timberex to międzynarodowy lider na rynku produktów do konserwacji i renowacji posadzek i podłóg drewnianych, blatów, tarasów oraz mebli. Firma z długoletnią tradycją już od 1927 roku oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości. Od samego początku istnienia firmy jej misją jest zapewnienie klientom najlepszej możliwej ochrony drewna.

Olej do parkietu

Środek do czyszczenia drewna Timberex Bio-C

Timberex Bio-C to łagodny, bezbarwny, bezzasadowy środek zmywający do drewna o neutralnym współczynniku pH 7. Przeznaczony do stosowania na posadzkach zaolejowanych produktami do parkietów Timberex przed renowacją drewna. Pozwala na dokładne oczyszczenie drewna i przygotowuje je do przeprowadzenia renowacji. Pozostawia jedwabiście gładką, czystą powierzchnię. Dzięki niskiej lepkości łatwo rozpuszcza się w wodzie.

Środek do czyszczenia drewna Timberex Bio-C nie zawiera rozpuszczalników, jest biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska.

Środek do czyszczenia drewna Bio-C
wodorozcieńczalny
bez lotnych związków organicznych

Najważniejsze właściwości:

 • posiada neutralne pH
 • bezzasadowy
 • nie pieni się
 • nie pozostawia smug
 • łatwo rozpuszcza się w zimnej wodzie
 • biodegradowalny
 • bezbarwny
 • bezrozpuszczalnikowy
 • praktycznie bezzapachowy
mydło neutralne bio-c

Cena
Środek do czyszczenia drewna Timberex Bio-C

od 0,20 zł netto/m²
za warstwę

Środek do czyszczenia drewna Timberex Bio-C

Opakowania

1 l
57,75 zł brutto / 46,95 zł netto

Kolor

 • Bezbarwny

Wydajność

 • do 200 m²/l na warstwę

Zmywanie podłogi środkiem do czyszczenia drewna Timberex Bio-C:

 • Lekkie czyszczenie (maksymalnie raz na pół roku):
  Należy zmieszać 100 ml preparatu do czyszczenia drewna z 5 litrami wody. Z 1 litra środka Timberex Bio-C można w ten sposób uzyskać 50 l mieszaniny wystarczającej do wyczyszczenia 200 m2.
 • Intensywne czyszczenie przed aplikacją preparatu do renowacji drewna Timberex:
  By dokładnie wyczyścić posadzkę należy zmieszać 250 ml środka do czyszczenia drewna Timberex Bio-C z 5 litrami wody. Uzyskać można w ten sposób 20 l mieszaniny z 1 litra produktu. Pozwala to na wyczyszczenie posadzki o wielkości 80 m2.
Emisja LZO

Timberex Bio-C

Zawartość Lotnych Związków Organicznych (LZO/VOC) - 0 g/l

Informacja o poziomie emisji oparów (LZO/VOC) podczas aplikacji i do czasu pełnego utwardzenia produktu.
Poziomy emisji od A+ (bardzo niski) do C (wysoki).
Dodatkowe informacje na temat Lotnych Związków Organicznych.

Olej do renowacji drewna 2w1 Timberex Satin Oil

Timberex Satin Oil 2w1 to olej do renowacji drewna przeznaczony do powierzchni wykończonych olejami do parkietów Timberex. Produkt można stosować na całości parkietu lub odnawiać tylko te części, które wyglądają na suche i zużyte. Okresowo w miejscach, które tego wymagają, należy wcierać niewielką ilość dobrze wymieszanego oleju do renowacji drewna Timberex Satin Oil i polerować aż do odzyskania naturalnego i czystego wyglądu. Stosowanie oleju pozwala utrzymać posadzki w znakomitym stanie przez wiele lat (drewno nie wymaga ponownego szlifowania).

Zawartość rozpuszczalników sprawia, że preparat do renowacji drewna Timberex Satin Oil jednocześnie głęboko czyści powierzchnię drewna oraz zapewnia długotrwałe zabezpieczenie drewna.

środek do renowacji Satin Oil
antislip r9
bezpieczny dla zabawek

Najważniejsze właściwości:

 • wodoodporny
 • jednocześnie czyści i konserwuje drewno
 • na bazie głęboko penetrujących i utwardzających olejów
 • łatwy i szybki w użyciu
 • wysycha w 3 do 6 godzin
 • po 7 dniach jest idealnie utwardzony
olej do renowacji satin oil

Cena
Olej do renowacji drewna Timberex Satin Oil

od 3,50 zł netto/m²
za warstwę

Olej do renowacji drewna Timberex Satin Oil

Opakowania

5 l
400,37 zł brutto / 325,50 zł netto

Kolor

 • Bezbarwny

Wydajność

 • do 20 m²/l na warstwę
Emisja LZO

Timberex Satin Oil

Zawartość Lotnych Związków Organicznych (LZO/VOC) - max. 640 g/l

Informacja o poziomie emisji oparów (LZO/VOC) podczas aplikacji i do czasu pełnego utwardzenia produktu.
Poziomy emisji od A+ (bardzo niski) do C (wysoki).
Dodatkowe informacje na temat Lotnych Związków Organicznych.

Znaczenie symboli:

antislip r9

Logo R9 - ten produkt został przetestowany w celu określenia właściwości antypoślizgowych.

bezpieczny dla zabawek

Bezpieczny dla pożywienia i zabawek - ten produkt może zostać zastosowany na obszarach w których zachodzi kontakt z jedzeniem, takich jak kuchnie (blaty, posadzki) oraz jest bezpieczny dla zabawek - posiada certyfikat EN71-3.

bezrozpuszczalnikowy

Bez LZO - ten produkt nie zawiera lotnych związków organicznych. Jest bezpieczny podczas stosowania wewnątrz pomieszczeń. Nie wydziela oparów.

niska zawartość lotnych związków organicznych

Niewielka ilość LZO - ten produkt zawiera niewiele lotnych związków organicznych. Jest bezpieczny podczas stosowania wewnątrz pomieszczeń. Wydziela niewiele oparów.

wodorozcieńczalny

Wodorozcieńczalny - ten produkt jest wodorozcieńczalny, nie zawiera lotnych związków organicznych.

szybkoschnący

Szybkoschnący - ten produkt charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia.

Charakterystyka środków do pielęgnacji drewna Timberex:

Produkt Timberex Satin Oil Timberex Bio-C
Kolor: bezbarwny bezbarwny
Wykończenie: satyna  
Aplikacja: ściągaczka gumowa lub pad malarski mop, ścierka lub pad gąbkowy
Wydajność: do 20 m2/l na warstwę do 200 m2/l na warstwę
Zakup: skontaktuj się
kup online
skontaktuj się
kup online
Karta informacji technicznej: Timberex Satin Oil - karta informacji technicznej Timberex Bio-C - karta informacji technicznej
Karta charakterystyki: Timberex Satin Oil - karta charakterystyki Timberex Bio-C - karta charakterystyki

Najczęściej zadawane pytania dot. produktów do renowacji marki Timberex

Pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania olejów Timberex

Czy oleje do renowacji Timberex są bezpieczne w użytkowaniu?

Tak, oleje do renowacji Timberex Satin Oil posiadają certyfikat EN71-3 mówiący o tym, że mogą zostać zastosowane na obszarach, w których zachodzi kontakt z jedzeniem takich jak np. kuchnie (blaty, posadzki) oraz są bezpieczne dla zabawek. Dodatkowo wszystkie te produkty są zgodne z wytycznymi VOC2010 (zawartość lotnych związków organicznych).

Certyfikat EN71-3 jest częścią europejskiej dyrektywy "Toy Safety" z 1990 roku. Ustawa ta została wprowadzona w celu zapewnienia, że żadna zabawka sprzedawana w Unii Europejskiej nie zawiera materiałów niebezpiecznych, które mogłyby zaszkodzić dzieciom w wieku poniżej 14 roku życia. Ten akt prawny ma znaczenie dla produktów Timberex, ponieważ oleje mają zastosowania dla zabawek drewnianych, sprzętów oraz blatów kuchennych, czyli do przedmiotów dostępnych dla dzieci oraz mogących mieć kontakt z żywnością.

Czy może dojść do podpalenia oleju?

Może do tego dojść, jeżeli zostawimy pokrytą olejem szmatkę i pozwolimy by olej się utlenił. By temu zapobiec, należy natychmiast po zakończeniu aplikacji umieścić wszystkie wykorzystane kawałki materiału w wiadrze z wodą. Wyeliminuje to zagrożenie. Do produktów Timberex dodawane są również składniki takie jak olej słonecznikowy oraz bezzapachowa nafta co znacznie obniża ryzyko samozapłonu szmat. Dodatkowe informacje dotyczące bezpieczeństwa dostępne są na każdym opakowaniu produktu.

Pytania dotyczące aplikacji olejów Timberex

Bardzo ważne podczas aplikacji każdego oleju renowacyjnego do drewna Timberex jest wykorzystanie maszyn polerskich z odpowiednimi padami.

Do czego stosuje się czerwony / biały pad?

Czerwony pad jest wymagany do aplikacji każdego oleju do parkietu marki Timberex. Jest to pad pozwalający na przeprowadzenie polerowania na mokro i na sucho. Polerowanie na mokro wytwarza ciepło, co sprawia, że olej lepiej penetruje powierzchnię i dokładniej ją zabezpiecza. Po skończonym polerowaniu na mokro należy cały niewchłonięty olej usunąć i pozwolić posadzce wyschnąć.
Po wyschnięciu wykonuje się polerowanie na sucho, wykorzystując czerwony lub biały pad. Pozwala to na uzyskanie efektu satynowego połysku (biały pad pozwala na osiągnięcie lekko zwiększonego wybłyszczenia).

czerwony, biały pad

Do czego stosuje się czarny pad?

Czarny pad jest jednym z najbardziej agresywnych padów. Idealnie sprawdza się, gdy chcemy przygotować pod aplikację olejów Timberex parkiet pokryty innymi powłokami takimi jak lakiery lub farby. Czarny pad nadaje się do zdzierania tych powłok z drewna, pozostawiając czystą powierzchnię. Dzięki temu drewno stanie się dostępne dla olejów, które są w stanie wniknąć w pory i dokładnie zabezpieczyć parkiet.
Alternatywą dla czarnych padów jest wykorzystanie papieru ściernego.

czarny pad

Jak grube warstwy oleju do parkietu aplikować?

Należy aplikować cienkie warstwy oleju a nadmiar usuwać szmatkami lub ściągaczką gumową. Nałożenie zbyt grubej warstwy może sprawić, że drewno nie zdoła całkowicie wchłonąć produktu, czego efektem będzie powstanie lepkiej warstwy schnącego oleju na powierzchni drewna.

Co zrobić, gdy olej utworzy lepką powłokę na powierzchni drewna?

Jest to bardzo niepożądana sytuacja. W takim wypadku możemy zrobić tylko jedną z dwóch rzeczy: Dlatego tak ważne jest, by nie aplikować oleju w zbyt grubych warstwach.

 • odczekać kilka miesięcy aż lepka powierzchnia wytrze się podczas użytkowania
 • całość posadzki zeszlifować i rozpocząć aplikację ponownie

Czy muszę szlifować posadzkę ponownie po aplikacji?

Nie, jeśli posadzka jest poprawnie odnawiana, nigdy więcej nie trzeba będzie jej szlifować.

W jakim czasie oleje do renowacji parkietów Timberex stają się kompletnie bezzapachowe?

W ciągu 24 godzin znikają wszystkie zapachy związane z aplikacją. W celu przyspieszenia tego procesu warto w czasie aplikacji i schnięcia produktu zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia, np. otworzyć okna w pomieszczeniu.

Po jakim czasie od olejowania mogę ponownie zacząć używać posadzki?

Na ogół zaleca się odczekać minimum 24 godziny po polerowaniu na sucho, zanim zacznie się użytkować podłogę.

Pytania dotyczące pielęgnacji parkietów pokrytych olejami Timberex

Kiedy mogę zacząć myć podłogi?

Zaleca się odczekać 2 tygodnie, by pozwolić olejowi kompletnie wyschnąć i utwardzić. Po tym czasie posadzkę można po raz pierwszy zmyć wodą.

Jak pielęgnować posadzki pokryte olejami Timberex?

W celu wyczyszczenia posadzki należy odkurzać ją na sucho lub myć wykorzystując wyłącznie czystą wodę. Zaleca się mycie lekko wilgotnym mopem. W przypadku posadzek zabezpieczonych olejami mycie z użyciem wody sugerujemy stosować nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Należy pamiętać, że użycie jakiegokolwiek związku chemicznego (np. mydła) w sposób negatywny wpływa na zabezpieczoną oleje powierzchnię. W związku z powyższym, detergenty należy stosować jak najrzadziej.

Pytania dotyczące renowacji parkietów olejowanych produktami Timberex

Jak często należy odnawiać posadzkę?

Renowację posadzki należy przeprowadzać minimum raz w roku lub w razie potrzeby częściej. Wykorzystuje się w tym celu Timberex Satin Oil. W dużej mierze zależy to od sposobu, w jaki użytkowana jest posadzka. Obszary o dużym natężeniu ruchu takie jak porty lotnicze mogą wymagać częstszej renowacji (co 3 miesiące). Natomiast na obszarach, na których natężenie ruchu jest niskie, np. domy prywatne, mieszkania, renowacja może być wymagana jedynie co 5 – 10 lat.
Zasada jest prosta, jeżeli powierzchnia wygląda na suchą i zużytą a plamy pojawiają się bardzo łatwo i ciężko je usunąć – nadszedł czas na przeprowadzenie renowacji.

Na posadzce pojawiają się plamy i zabrudzenia, których nie mogę usunąć. Co zrobić?

Z dobrze utrzymanej posadzki 95% plam powinno łatwo dać się usunąć. Jeśli bardzo trudno jest usunąć zabrudzenia, najprawdopodobniej oznacza to, że należy przeprowadzić renowację posadzki. Wymagane może być lekkie zeszlifowanie posadzki i ponowne pokrycie produktem do renowacji.

Moja podłoga wygląda szaro i sucho. Co zrobić?

Powodem takiego stanu rzeczy jest używanie zbyt dużej ilości wody i mydła do czyszczenia posadzki. Tworzy to na powierzchni warstwę koloru szarego. Warstwa ta blokuje dostęp oleju do drewna w przypadku przeprowadzania renowacji. Olej będzie zalegał na warstwie mydła i tworzył lepką powłokę.
Aby sprawdzić, czy na posadzce na pewno znajduje się warstwa mydła należy wykorzystać biały nylonowy pad i pocierać nim o posadzkę. Jeśli na padzie pozostanie szarawy pył, oznacza to, że warstwa mydła jest obecna. Może zostać ona w łatwy sposób usunięta poprzez polerowanie twardym padem, a następnie umycie produktem Timberex Bio-C przed przeprowadzeniem renowacji.