Preparat do usuwania starej farby

Środek do usuwania farby RD-Decap Eco

Środek do usuwania farb RD-Decap Eco jest wysokowydajnym preparatem rozpuszczającym. Bazuje na kombinacji częściowo biodegradowalnych rozpuszczalników, które nie są toksyczne oraz drażniące. RD-Decap Eco jest praktycznie bezwonny. Środek nadaje się do usuwania wszelkich powłok bazujących na spoiwach organicznych.

Usuwanie starych farb - środek dk20s

Zastosowanie

I. Farby jednoskładnikowe - preparat skutecznie i szybko (3-15 minut) rozpuszcza lub odspaja większość powłok. Środek działa szczególnie efektywnie w przypadku:

  • farb ftalowych / alkidowych
  • farb akrylowych
  • farb chlorokauczukowych
  • farb olejnych
  • elastomerów
  • farb proszkowych
  • farb drogowych

II. Farby dwuskładnikowe - ograniczone działanie środka. tj:

  • pełne odspojenie w przypadku farb dwuskładnikowych nałożonych na zwarte podłoża (np. stal, płytki). W niektórych przypadkach należy odczekać 15-45 minut.
  • lekkie rozpuszczenie w przypadku bardziej porowatych podłoży (np. chropowaty beton).

W związku z powyższymi informacjami sugerujemy przeprowadzenie prób w przypadku: dwuskładnikowych farb / żywic epoksydowych lub poliuretanowych.

Usuwanie starej farby

Usuwanie farb za pomocą środka RD-Decap Eco jest bardzo łatwe. Preparat do usuwania farb należy nałożyć równomiernie na powłokę malarską. Należy odczekać 3 - 45 min, aby środek mógł zareagować. Następnie należy usunąć starą farbę szpachlą lub skrobakiem. Środek przeznaczony jest do usuwania starych farb z powierzchni metalowych, mineralnych i drewnianych. Środek usuwa farbę pozostawiając powierzchnię nienaruszoną. Grube powłoki niektórych produktów mogą wymagać dodatkowego traktowania. Po użyciu należy oczyścić powierzchnię preparatem czyszcząco-odtłuszczającym, świeżą wodą lub benzyną lakową i przed nałożeniem powłoki całkowicie osuszyć.

Środek do usuwania farby Preparat do usuwania farb

Charakterystyka Środka do usuwania farby RD-Decap Eco

System Środek do usuwania farby RD-Decap Eco
Postać: bezbarwna, gęsta, lekko żelowa
Skład: kombinacja cześciowo biodegradowalnych rozpuszczalników, które nie są toksyczne oraz drażniące
Zapach: bezwonny
Zawartość LZO/VOC: 85 g/l
Metoda aplikacji: Pędzel, szpachelka lub natrysk ręczny. Nie należy stosować wałka, ponieważ powoduje utratę efektu żelu.
Rozcieńczanie: nie rozcieńczać
Wydajność: 1 - 3 m2/l
Ceny: 5 l - 308,00 zł / 250,41 zł netto
1 l - 67,00 zł / 54,47 zł netto
Zakup: skontaktuj się
kup online
Karta informacji technicznej:
Karta charakterystyki: