Nasze wartości - czyli gdzie dążymy

Nie mówimy, że wszystko robimy idealnie, ale się staramy. I na pewno w zakresie naszych wartości co roku robimy krok do przodu. I to zdecydowany.

Zaangażowanie społeczne

Noxan partnerem strategicznym Polskiej Akcji Humanitarnej

Noxan od blisko 10 lat angażuje się w pomoc w Somalii. W tym drugi rok z rzędu jesteśmy strategicznym partnerem Polskiej Akcji Humanitarnej w tym zakresie. I planujemy to działanie kontynuować.

Dlaczego Somalia? Gdyż jest to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie (193 na 193 wg ONZ 2016 | 174 na 184 wg Banku Światowego 2017). Konflikt i długotrwałe susze ograniczają dostęp do bezpiecznej wody pitnej, zakłócają usługi sanitarne i zwiększają ryzyko wybuchu epidemii, szczególnie zagrożone są kobiety i dzieci (inf. PAH).

Wychodzimy z założenia, że pomagać warto tym najsłabszym.

 • W 2022 roku wsparcie firmy Noxan zostało wykorzystane do dofinansowania budyowy 31 toalet w obozach dla osób wewnętrznie przemieszczonych, które są współdzielone przez 50 gospodarstw domowych w dystryktach Kaxda i Deynile w regionie Banadir.
 • W 2021 roku dzięki naszej darowiźnie udało się wybudować 34 toalety oraz punkty poboru wody. Pozwoliło to zapewnić godne warunki sanitarne w obozach dla osób wewnętrzenie przesiedlonych w rejonach Hirshabelle, Galmudug oraz Banaadir.
 • W 2020 roku nasze wsparcie zostało wykorzystane do częściowego sfinansowania zintegrowanego reagowania kryzysowego, które zapewniło pomoc ratującą życie oraz dostęp do godnych warunków wodnosanitarnych w placówkach medycznych w rejonie Banadir i dystrykcie Afgoye.
 • W 2019 roku braliśmy finansowy udział w częściowym sfinansowaniu dziewięciu potrójnych ubikacji w Somalii, w czterech szkołach podstawowych i średnich w Ali Hussein, Ahmed wayel, Jabuti oraz Ibnu-Khuzeyma.
 • W 2018 roku pieniądze przez nas przekazane na częściowe sfinansowanie dziewięciu potrójnych ubikacji, pierwszych tego rodzaju instalacji w budynkach instytucji publicznych w Somalii.
 • W roku 2017 dzięki naszej pomocy Polska Akcja Humanitarna wybudowała 38 latryn na potrzeby mieszkańców obozów dla szukających bezpiecznego schronienia ludzi.
 • Wsparcie przekazane przez naszą firmę we wcześniejszych latach przyczyniło się do wyremontowania przez Polską Akcję Humanitarną infrastruktury wodno-sanitarnej w szkole podstawowej.

Więcej informacji na temat działań Polskiej Akcji Humanitarnej we współpracy z Noxan.

Noxan - Zrównoważone budownictwo

Zrównoważone budownictwo, czyli przyjaźni dla środowiska

Kładziemy nacisk na farby nieszkodliwe dla użytkownika i środowiska. Oferujemy produkty o niskiej zawartości LZO, które są:

Produkty wysoko wytrzymałe

Wysoko wytrzymałe

Wysoka jakość wykorzystywanych surowców. Wysokie kompetencje zespołu ds. badań i rozwoju oraz długa tradycja w zakresie produkcji powłok technicznych naszych dostawców, sprawia, że oferowane powłoki są bardzo trwałe.

Produkty bezpieczne w użyciu

Bezpieczne

Oferowane wodorozcieńczalne i bezrozpuszczalnikowe systemy o niskiej zwartości lotnych związków organicznych są bezpieczniejsze dla osoby aplikującej, bezpieczniejsze w transporcie, w przechowywaniu i dla środowiska.

Produkty proste w użyciu

Łatwe w użyciu

Często w miejsce rozpuszczalnikowych, dwuskładnikowych farb oferujemy równie wytrzymały system, oparty na gotowych do użycia, jednoskładnikowych produktach. Pozwala to na łatwiejsze wykonanie prac i mniejsze straty materiałów.

O ile to możliwe to farby o niskiej zawartości LZO to nasz pierwszy wybór i polecane rozwiązanie. Nasi klienci przekonali się, że jest to możliwe także w przypadku projektów dla przemysłu. Proponujemy wytrzymałe wodne systemy zarówno w przypadku antykorozji, posadzek jak i dachów itp. Na dzień dzisiejszy około 75% naszej sprzedaży to produkty wodorozcieńczalne lub bezrozpuszczalnikowe.

Tak, nadal około 25% naszej sprzedaży to produkty rozpuszczalnikowe. Jednak co roku udział tych produktów spada. Kolejne produkty wycofujemy. Przy każdym produkcie na stronie przekazujemy wyraźnie informacje o zawartości Lotnych Związków Organicznych, aby klient świadomie mógł podjąć decyzję. W przypadku szkodliwych produktów staramy się zaoferować zdrowszą alternatywę. Wierzymy, że za kilka lat ten stosunek procentowy będzie jeszcze bardziej korzystny dla środowiska i użytkownika.

Dzielimy się wiedzą

Dzielimy się wiedzą, którą uzyskaliśmy z własnego doświadczenia, doświadczenia doradców technicznych producentów i wiedzy praktycznej klientów / stałych odbiorców.

Nie kończymy na podaniu obowiązkowych informacji jak: cena, wydajność, karta techniczna i charakterystyki. Poprzez:

staramy się zwrócić uwagę na szczególnie ważne aspekty aplikacji. Wiemy, że do upragnionego efektu potrzeba: wysokiej jakości farby/żywicy, dobrych narzędzi oraz dobrze przygotowanego podłoża i doświadczenia w aplikacji. To ostatnie zdobywa się przez lata, ale dzieląc się wiedzą na temat niuansów dot. produktów i aplikacji, najlepszych praktyk malarskich itp. staramy się pomóc.

Szybki kontakt:


Dostawa:

 • Paczkomaty
  • 12,50 zł - płatność przelewem
  • 17,50 zł - za pobraniem
 • Kurier na terenie Polski
  • od 15 zł - płatność przelewem
  • od 20 zł - za pobraniem
 • Kurier na terenie Europy
  • od 119 zł - płatność przelewem

Dostawa kurierem InPost Dostawa kurierem UPS


Oddziały: